Donnarumma agenti va PSJ rahbariyati muzokara o‘tkazadi
Kelasi hafta Parijning mashhur futbol klubi vakillari va darvozabon Janluiji Donnarumma agenti uchrashuvi rejalashtirilgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda taniqli sport jurnalistlari xabar bermoqda. Mazkur uchrashuvda Donnarummaning klubdagi kelajagi muhokama qilinadi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Donnarumma va “PSJ” o‘rtasidagi amaldagi shartnoma 2026 yilgacha mo‘ljallangan. Hozircha tomonlar shartnomani uzaytirish borasida kelishuvga erishmagan.
Ba’zi boshqa klublar ham Donnarummaga qiziqish bildirmoqda. Shunga qaramay, Donnarummaning “PSJ”da kamida kelasi yil yozigacha qolishi va undan so‘ng erkin agent sifatida boshqa jamoaga o‘tishi ehtimoli bor.
Donnarumma 2021 yildan beri “PSJ” safida harakat qilmoqda. O‘tgan mavsumda 26 yoshli darvozabon barcha musobaqalarda jami 47 o‘yin o‘tkazdi va 17 uchrashuvda o‘z darvozasini butunlay daxlsiz saqlab qoldi.
Bu natijalar Donnarummaning klub uchun muhim o‘rin tutishini ko‘rsatadi. Hozirda uning kelajagi bo‘yicha yakuniy qaror hali qabul qilinmagan.

Агент Доннаруммы и руководство ПСЖ проведут переговоры
На следующей неделе запланирована встреча представителей знаменитого футбольного клуба Парижа и агента вратаря Джанлуиджи Доннаруммы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщают известные спортивные журналисты. На данной встрече будет обсуждаться будущее Доннаруммы в клубе.
Согласно информации, действующий контракт между Доннаруммой и «ПСЖ» рассчитан до 2026 года. Пока стороны не достигли соглашения о продлении контракта.
Некоторые другие клубы также проявляют интерес к Доннарумме. Тем не менее, есть вероятность, что Доннарумма останется в «ПСЖ» как минимум до следующего лета, а затем перейдет в другую команду в качестве свободного агента.
Доннарумма выступает за «ПСЖ» с 2021 года. В прошлом сезоне 26-летний вратарь провел 47 матчей во всех турнирах и сохранил свои ворота в неприкосновенности в 17 встречах.
Эти результаты показывают, что Доннарумма занимает важное место в клубе. В настоящее время окончательное решение о его будущем еще не принято.