“Pari NN” futbol jamoasi bosh murabbiyi Aleksey Shpilevskiy uchinchi tur doirasida Moskvaning “Lokomotiv” jamoasiga qarshi o‘yinda muxlislar yetishmasligi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, uchrashuv Grozniy shahrida o‘tkazilgan. Buning sababi, “Pari NN” jamoasining o‘z maydoni ta’mirlanayotganligi bilan bog‘liq.
Murabbiy Grozniy shahriga minnatdorchilik bildirgan holda, uy o‘yinlarini neytral maydonda o‘tkazish oson emasligini ta’kidladi. U jamoaga o‘z muxlislari yetishmayotganini va tez orada o‘z stadioniga qaytishni intiqlik bilan kutayotganini aytdi.
Uchrashuvni bor-yo‘g‘i 232 kishi stadionda tomosha qildi. “Pari NN” jamoasi zaxira stadion sifatida Saransk shahridagi arenani ham ko‘rsatgan edi, biroq u yerda ham hozircha tayyorgarlik ishlari yakunlanmagan.
Uchrashuv natijasiga ko‘ra, “Lokomotiv” jamoasi 3:2 hisobida g‘alaba qozondi va uch turdan so‘ng musobaqa jadvalida birinchi o‘ringa chiqdi. “Pari NN” esa o‘z muxlislari oldida o‘ynash imkonini kutmoqda.

Шпилевский: Пары НН не хватает болельщиков, поле нейтральное
Главный тренер футбольной команды «Пари НН» Алексей Шпилевский высказал свое мнение о нехватке болельщиков на матче против московского «Локомотива» в рамках третьего тура. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сообщается, что встреча прошла в городе Грозный. Это связано с тем, что стадион команды «Пари НН» находится на ремонте.
Тренер, выражая благодарность городу Грозный, отметил, что проводить домашние игры на нейтральном поле нелегко. Он сказал, что команде не хватает своих болельщиков и что он с нетерпением ждет возвращения на свой стадион.
На матч пришло всего 232 человека. Команда «Пари НН» также указала арену в городе Саранск в качестве запасного стадиона, однако там пока не завершены подготовительные работы.
По итогам встречи команда «Локомотив» одержала победу со счетом 3:2 и вышла на первое место в турнирной таблице после трех туров. «Пари НН» же ожидает возможности играть перед своими болельщиками.