Reshford: Barselonada ro‘yxatdan o‘tishdan xavotirim yo‘q
Angliyalik hujumchi Markus Reshford shu yozda "Manchester Yunayted" jamoasidan "Barselona" klubiga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U kelasi mavsum La Ligada ro‘yxatdan o‘tishi borasida o‘z fikrini bildirdi. Reshfordning aytishicha, bu masalada hech qanday xavotiri yo‘q, klub rahbariyatiga to‘liq ishonadi.
Hozirda uning butun e’tibori yangi mavsumga tayyorgarlikka qaratilgan. Futbolchi jamoa oldida muhim maqsadlar turganini, ayniqsa, Chempionlar Ligasida g‘alaba qozonishga intilayotganini ta’kidladi.
Reshford o‘tgan mavsum yaxshi o‘tganini, biroq kelasi yil natijani yanada yaxshilash niyatida ekanini aytdi. Ma’lumot uchun, "Barselona" Reshfordni sotib olish huquqi bilan ijaraga olgan.
2024/2025 yilgi mavsumning ikkinchi yarmida Markus Reshford "Aston Villa" safida ijarada to‘p surgan. Hozirda u "Barselona" tarkibida asosiy o‘rin uchun kurashmoqda va jamoaning yangi mavsumdagi rejalari ustida ishlamoqda.
Futbolchining so‘zlariga ko‘ra, klub va muxlislar oldidagi ishonchni oqlash uchun bor kuchini sarflaydi.

Рэшфорд: У меня нет опасений по поводу регистрации в Барселоне
Английский нападающий Маркус Рэшфорд этим летом перешел из "Манчестер Юнайтед" в клуб "Барселона". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал свое мнение о регистрации в Ла Лиге на следующий сезон. По словам Рэшфорда, у него нет никаких опасений по этому поводу, он полностью доверяет руководству клуба.
В настоящее время все его внимание сосредоточено на подготовке к новому сезону. Футболист отметил, что перед командой стоят важные цели, особенно стремление к победе в Лиге чемпионов.
Рэшфорд сказал, что прошлый сезон прошел хорошо, но в следующем году он намерен улучшить результат. Для справки, "Барселона" арендовала Рэшфорда с правом выкупа.
Во второй половине сезона 2024/2025 Маркус Рэшфорд будет играть в аренде за "Астон Виллу". В настоящее время он борется за основное место в составе "Барселоны" и работает над планами команды на новый сезон.