Myunxenning mashhur “Bavariya” futbol klubi sobiq prezidenti va afsonaviy futbolchi Uli Xyoness shoshilinch tarzda shifoxonaga yotqizildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Xabar berilishicha, voqea Myunxen shahriga yaqin hududda bo‘lib o‘tgan. Uli Xyoness golf musobaqasida ishtirok etayotgan paytda qon tomiri yorilib ketgan.
73 yoshli sport faxriysi darhol shifokorlarga yetkazilgan va unga zaruriy tibbiy yordam ko‘rsatilgan. Mahalliy ommaviy axborot vositalarining ma’lum qilishicha, hozirda Uli Xyoness shifoxonadan chiqarilgan va uning ahvoli yaxshi.
Shifokorlar uning sog‘lig‘i barqaror ekanini bildirgan. Eslatib o‘tamiz, Uli Xyoness 2019 yilda “Bavariya” klubi prezidenti lavozimini tark etgan edi.
Biroq, u klub faoliyatidan butunlay chetlanmagan va hozir ham jamoa hayotida muhim rol o‘ynab kelmoqda. Uli Xyoness Germaniya futboli tarixida o‘zining faoliyati va xizmatlari bilan katta iz qoldirgan shaxs sifatida e’tirof etiladi.

Ули Хионесс был госпитализирован на турнире по гольфу
Бывший президент и легендарный футболист мюнхенского футбольного клуба «Бавария» Ули Хёнесс был срочно госпитализирован. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По сообщениям, инцидент произошел в районе, близком к Мюнхену. Ули Хёнесс получил разрыв кровеносного сосуда во время участия в гольф-турнире.
73-летний спортивный ветеран был немедленно доставлен к врачам, и ему была оказана необходимая медицинская помощь. По данным местных средств массовой информации, в настоящее время Ули Хёнесс выписан из больницы, и его состояние хорошее.
Врачи сообщили, что его здоровье стабильно. Напомним, что Ули Хёнесс покинул пост президента клуба «Бавария» в 2019 году.
Тем не менее, он не полностью отошел от дел клуба и по-прежнему играет важную роль в жизни команды. Ули Хёнесс признается как личность, оставившая значительный след в истории немецкого футбола благодаря своей деятельности и заслугам.