Jedson Fernandes “Spartak” uchun foydaliroq takliflardan voz kechdi
Portugaliyalik futbol agenti Paulu Barboza o‘zining fikriga ko‘ra, yarim himoyachi Jedson Fernandesning Moskvaning “Spartak” jamoasiga o‘tishiga sabab bo‘lgan omillar haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Agentning aytishicha, Jedson o‘tgan yildan buyon Rossiya Premyer-ligasida o‘ynash istagini bildirgan. Uning so‘zlariga ko‘ra, futbolchiga “Spartak” loyihasi ma’qul kelgan va u boshqa takliflardan, jumladan, moliyaviy jihatdan yanada foydaliroq variantlardan ham voz kechgan.
Agent Paulu Barbozaning ta’kidlashicha, Jedson Fernandes aynan “Spartak” klubiga o‘tish orqali o‘z faoliyatida yangi bosqichga ko‘tarilishiga ishonch bildirgan. Ma’lumot uchun, 26 yoshli Jedson Fernandesning “Spartak” jamoasiga transferi klub tarixidagi eng qimmat bitim bo‘ldi.
Transfer narxi 20,8 million yevro etib belgilangan. Bu ko‘rsatkich “Spartak” uchun yangi rekord hisoblanadi.

Jedson Fernandes отказался от более выгодных предложений для "Спартака"
Португальский футбольный агент Паулу Барбоза высказал свое мнение о факторах, которые способствовали переходу полузащитника Джедсона Фернандеса в московский клуб "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам агента, Джедсон с прошлого года высказывал желание играть в Российской Премьер-Лиге. По его словам, проект "Спартака" пришелся футболисту по душе, и он отказался от других предложений, в том числе более выгодных с финансовой точки зрения.
Агент Паулу Барбоза подчеркивает, что Джедсон Фернандес уверен, что переход в клуб "Спартак" позволит ему подняться на новый уровень в своей карьере. Для справки, трансфер 26-летнего Джедсона Фернандеса в команду "Спартак" стал самым дорогим в истории клуба.
Цена трансфера составила 20,8 миллиона евро. Этот показатель является новым рекордом для "Спартака".
Представители клуба возлагают на футболиста большие надежды и ожидают, что он сможет помочь команде.