Rakovning haqiqiy darajasi besh-olti o‘yinda ayon bo‘ladi
Sobiq «Qrilya Sovetov» jamoasi bosh murabbiyi Andrey Kobelev Vadim Rakovning 2025/2026 yilgi mavsum boshidagi o‘yinlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Lokomotiv»dan ijaraga olingan hujumchi Rossiya oliy ligasida o‘tkazilgan uch uchrashuvda to‘rt gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Kobelevning so‘zlariga ko‘ra, «Qrilya Sovetov» jamoasida hozir qurilish jarayoni ketmoqda.
Har bir futbolchiga, jumladan yosh o‘yinchilarga ham o‘zini ko‘rsatish uchun imkoniyat berilmoqda. Biroq, Rakovning haqiqiy darajasini baholash uchun kamida besh-olti o‘yinda uning harakatlarini kuzatish lozim.
Ma’lumot uchun, Vadim Rakov «Lokomotiv» futbol akademiyasi tarbiyalanuvchisi hisoblanadi. Hujumchining Moskva klubi bilan tuzgan mehnat shartnomasi 2027 yil o‘rtasiga qadar amal qiladi.
Shu tariqa, Rakovning «Qrilya Sovetov»dagi o‘yini mutaxassislar va futbol ishqibozlari tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda. Mutaxassislar uning kelgusidagi o‘yinlari orqali to‘liq baho berish mumkinligini ta’kidlamoqda.

Настоящий уровень рака проявляется в пяти-шести играх
Бывший главный тренер «Крыльев Советов» Андрей Кобелев высказал свое мнение о играх Вадима Ракова в начале сезона 2025/2026 годов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Нападающий, арендованный у «Локомотива», смог забить четыре гола в трех матчах, проведенных в Российской Премьер-Лиге. По словам Кобелева, в команде «Крылья Советов» сейчас идет процесс строительства.
Каждому футболисту, включая молодых игроков, предоставляется возможность проявить себя. Однако для оценки истинного уровня Ракова необходимо наблюдать за его действиями как минимум в пяти-шести играх.
Для справки, Вадим Раков является воспитанником футбольной академии «Локомотив». Контракт нападающего с московским клубом действует до середины 2027 года.
Таким образом, игра Ракова в «Крыльях Советов» внимательно отслеживается специалистами и футбольными болельщиками. Специалисты подчеркивают, что полную оценку можно будет дать по его будущим играм.