Taniqli futbol mutaxassisi Ilya Gerkus yangi mavsumni boshlagan Vadim Rakovning o‘yiniga baho berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Krylya Sovetov” hujumchisi Rossiya Premer-ligasining dastlabki uch uchrashuvida to‘rt gol urdi va bir marta golli uzatma amalga oshirdi. Gerkusning ta’kidlashicha, Vadim Rakov mavsumni juda yaxshi boshladi.
U futbolchiga kelgusi faoliyatida ham omad tiladi. Biroq Ilya Gerkus hali uchta o‘yindan so‘ng Rakov o‘z jamoasini topdimi yoki yo‘qmi, bu haqda xulosa qilishga erta ekanini ta’kidladi.
Shuningdek, u Rakov “Lokomotiv” klubida ham shunday natijalar ko‘rsata olarmidi yoki yo‘q, degan savolga aniq javob bera olmasligini bildirdi. Eslatib o‘tamiz, “Krylya Sovetov” klubi joriy yozda 20 yoshli Vadim Rakovni “Lokomotiv”dan ijaraga olgan edi.
Rakovning yangi jamoada muvaffaqiyatli o‘yin ko‘rsatishi futbol jamoatchiligi tomonidan ijobiy baholanmoqda. Hozircha futbolchining natijalari yuqori, biroq mavsum davomida uning o‘yini qanday davom etishini vaqt ko‘rsatadi.

Геркюс: Раков хорошо начал сезон, подводить итоги рано
Известный футбольный специалист Илья Геркус оценил игру Вадима Ракова, который начал новый сезон. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Нападающий "Крыльев Советов" забил четыре гола и сделал одну голевую передачу в первых трех матчах Российской Премьер-Лиги. По словам Геркуса, Вадим Раков очень хорошо начал сезон.
Он пожелал футболисту удачи в дальнейшей карьере. Однако Илья Геркус отметил, что пока рано делать выводы о том, нашел ли Раков свою команду после трех игр или нет.
Кроме того, он сообщил, что не может дать точный ответ на вопрос, сможет ли Раков показать такие же результаты в клубе "Локомотив". Напоминаем, что клуб "Крылья Советов" в этом летнем трансферном окне арендовал 20-летнего Вадима Ракова у "Локомотива".
Успешная игра Ракова в новой команде положительно оценивается футбольным сообществом. Пока результаты футболиста высокие, но время покажет, как будет развиваться его игра в течение сезона.