Vlasov “Akron”dan ketdi, faoliyati iliq xotiralar bilan eslandi
“Akron” futbol klubi sobiq bosh direktori Aleksey Vlasov Tolyatti klubidan ketishi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U klubdagi faoliyati davomida bosib o‘tilgan yo‘l va jamoa bilan ishlagan vaqtini iliq xotiralar bilan esga oldi. Vlasov o‘z minnatdorchiligini butun jamoa, akademiya va barcha xodimlarga bildirdi.
U o‘z nutqida bu klubda ishlagan yillari uning hayotida alohida o‘rin tutganini ta’kidladi. Vlasov 2021 yildan buyon “Akron” klubida faoliyat yuritgan.
Uning rahbarligi davrida klub ilk bor o‘z tarixida Rossiya oliy ligasiga yo‘l oldi. Bu natija klub uchun muhim tarixiy voqea bo‘ldi.
Joriy mavsumda Rossiya Premyer-ligasida “Akron” bosh murabbiyi Zaur Tedeev yetakchiligida ikki o‘yin o‘tkazdi va to‘rt ochko jamg‘ardi. Hozirgi paytda “Akron” “Spartak” jamoasiga qarshi bahs olib bormoqda.
Mazkur uchrashuvning matnli onlayn translatsiyasi LiveResult portalida berilmoqda. Vlasovning so‘zlariga ko‘ra, klubda o‘tgan vaqt uning uchun muhim bo‘lib qoladi va u bu davrni har doim yaxshi eslab yuradi.

Власов ушел из "Акрона", его деятельность вспоминается с теплыми воспоминаниями
Бывший генеральный директор футбольного клуба “Акрон” Алексей Власов высказал свои мысли о своем уходе из клуба Тольятти. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он с теплотой вспомнил о пройденном пути и времени, проведенном с командой. Власов выразил свою благодарность всей команде, академии и всем сотрудникам.
В своем выступлении он отметил, что годы работы в этом клубе занимают особое место в его жизни. Власов работал в клубе “Акрон” с 2021 года.
При его руководстве клуб впервые в своей истории вышел в Российскую Премьер-Лигу. Этот результат стал важным историческим событием для клуба.
В текущем сезоне в Российской Премьер-Лиге “Акрон” под руководством главного тренера Заура Тедеева провел два матча и набрал четыре очка. В настоящее время “Акрон” проводит матч против команды “Спартак”.
Текстовая онлайн-трансляция этой встречи представлена на портале LiveResult. По словам Власова, время, проведенное в клубе, останется для него важным, и он всегда будет с теплотой вспоминать этот период.