Safonov: Krasnodar g‘alabasiga ob-havo va safar ta’sir qildi
Rossiyalik futbol agenti Aleksey Safonov “Krasnodar” jamoasining Moskvaning “Dinamo” jamoasi ustidan qozongan g‘alabasi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumki, Rossiya Premyer-ligasining uchinchi turida o‘tkazilgan ushbu uchrashuvda “Krasnodar” 1:0 hisobida zafar quchdi. Safonovning ta’kidlashicha, “Dinamo” jamoasining haqiqiy holatini to‘liq baholash uchun kamida beshta tur o‘tishi kerak.
Uning fikricha, “Krasnodar” bilan o‘tkazilgan uchrashuvda ob-havo issiqligi va safar noqulayligi natijaga ta’sir qilgan bo‘lishi mumkin. Shuningdek, u jamoada hammasi asta-sekin joyiga tushishini, murabbiy Karpin esa mo‘jiza ko‘rsata olmasligini qayd etdi.
Hozirgi paytda “Dinamo” jamoasi chempionat jadvalida to‘rt ochko bilan to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda. 10-avgust kuni “Dinamo” safarda “Sochi” jamoasiga qarshi bahs olib boradi.
Mazkur uchrashuv jamoa uchun muhim sinov bo‘lishi kutilmoqda. Mutaxassislar fikriga ko‘ra, kelgusi turlarda “Dinamo” o‘z o‘yinini yaxshilashi mumkin.

Сафонов: На победу Краснодара повлияли погода и поездка
Российский футбольный агент Алексей Сафонов высказал свое мнение о победе команды "Краснодар" над московским "Динамо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что в третьем туре Российской Премьер-лиги в этом матче "Краснодар" одержал победу со счетом 1:0. По словам Сафонова, для полной оценки реального состояния команды "Динамо" должно пройти как минимум пять туров.
Он считает, что на результат могли повлиять жара и неудобства поездки в матче с "Краснодаром". Также он отметил, что в команде все постепенно наладится, а тренер Карпин не сможет показать чудо.
В настоящее время команда "Динамо" занимает девятое место в таблице чемпионата с четырьмя очками. 10 августа "Динамо" в гостях сыграет против команды "Сочи".
Этот матч ожидается как важное испытание для команды. По мнению специалистов, в следующих турах "Динамо" может улучшить свою игру.