Mostovoy: Spartakda intizom muammosi kuchaymoqda
So‘nggi ikki o‘yinda Rossiya oliy ligasida "Spartak" jamoasining uch nafar futbolchisi maydondan chetlatildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan uchrashuvda "Baltika"ga qarshi bahsda Anton Zabolotny va Markinos qizil kartochka oldi. Yakshanba kuni esa "Akron"ga qarshi o‘yinda Daniil Xlusevich maydonni tark etdi.
Bu holat yuzasidan sobiq futbolchi Aleksandr Mostovoy o‘z fikrini bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bu jamoada intizom bilan bog‘liq jiddiy muammolar bor.
"Baltika"ga qarshi o‘yinda ikki futbolchi maydondan chetlatilgach, futbolchilar o‘z xatolaridan to‘g‘ri xulosa chiqarishi kerak edi. Ammo keyingi o‘yinda yana qizil kartochka qayd etilgani ajablanarli", — dedi Mostovoy.
Ma’lumot uchun, "Spartak" yakshanba kuni safarda "Akron" bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Uchinchi turdan so‘ng Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoa o‘z hisobiga to‘rt ochko yozib qo‘ydi.
Keyingi turda esa "Spartak" safarda "Lokomotiv"ga qarshi bahs olib boradi. Jamoa oldida hali muhim o‘yinlar turibdi va futbolchilar intizomga alohida e’tibor qaratishlari zarur.
Natijalarga ta’sir qiluvchi bunday vaziyatlar jamoaning umumiy ahvoliga salbiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin. Shu bois, murabbiylar shtabi futbolchilar bilan alohida ishlashi lozim.

Mostovoy: В Спартаке усиливаются проблемы с дисциплиной
В последних двух матчах в Российской Премьер-Лиге трое футболистов команды "Спартак" были удалены с поля. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В прошедшем матче против "Балтики" Антон Заболотный и Маркиньюс получили красные карточки. В воскресенье же в игре против "Акрона" поле покинул Даниил Хлусевич.
По этому поводу высказался бывший футболист Александр Мостовой. По его словам, в команде есть серьезные проблемы с дисциплиной.
«После того, как в игре с "Балтикой" были удалены два футболиста, игроки должны были сделать правильные выводы из своих ошибок. Однако в следующем матче снова была зафиксирована красная карточка, что удивительно», — сказал Мостовой.
Для справки, "Спартак" в воскресенье сыграл вничью 1:1 с "Акроном" на выезде. После третьего тура команда под руководством Деяна Станковича имеет на своем счету четыре очка.
В следующем туре "Спартак" сыграет на выезде против "Локомотива". У команды впереди еще важные игры, и футболистам необходимо уделить особое внимание дисциплине.
Такие ситуации, влияющие на результаты, могут негативно сказаться на общем состоянии команды. Поэтому тренерский штаб должен работать с игроками отдельно.