Stankovich: Spartak natijasi uchun javobgarlik menda
Moskvaning Spartak futbol jamoasi bosh murabbiyi Dejan Stankovich jamoaning Rossiya chempionati doirasidagi so‘nggi o‘yinidan so‘ng o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Spartak va Akron jamoalari uchinchi tur uchrashuvida maydonga tushdi va bellashuv 1:1 hisobida durang natija bilan yakunlandi. Murabbiy Stankovichning so‘zlariga ko‘ra, ikkinchi bo‘limda Spartak kamchilikda o‘ynagan bo‘lsa-da, jamoa qo‘shimcha daqiqalarda gol o‘tkazib yubormasligi kerak edi.
U bu natijani o‘z zimmasiga oldi va tarkib tanlashda xato qilganini ochiq aytdi. U ushbu fikrlarni jurnalistlarga jiddiy tarzda ma’lum qildi.
Hozirgi paytda Spartak jamoasi uchta turdan so‘ng to‘rt ochko jamg‘argan. Bu natija bilan jamoa Rossiya chempionati turnir jadvalida o‘ninchi o‘rinda bormoqda.
Navbatdagi turda Spartak “Lokomotiv” jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu derbi uchrashuvi 10-avgust kuni bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.

Станкович: Я несу ответственность за результат Спартака
Главный тренер московского футбольного клуба "Спартак" Деян Станкович высказал свои мысли после последней игры команды в рамках чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команды "Спартак" и "Акрон" встретились в матче третьего тура, и встреча завершилась вничью 1:1. По словам тренера Станковича, хотя во втором тайме "Спартак" играл с недостатком, команда не должна была пропускать гол в добавленные минуты.
Он взял на себя ответственность за этот результат и откровенно признал, что допустил ошибку в выборе состава. Он серьезно сообщил эти мысли журналистам.
В настоящее время команда "Спартак" набрала четыре очка после трех туров. С таким результатом команда занимает десятое место в турнирной таблице чемпионата России.
В следующем туре "Спартак" выйдет на поле против команды "Локомотив". Это дерби запланировано на 10 августа.