Chistyakov bir-ikki haftada safga qaytishini aytdi
Himoyachi Dmitriy Chistyakov joriy yoz mavsumida yana “Rostov” jamoasiga qaytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq, 31 yoshli futbolchi shanba kuni bo‘lib o‘tgan Rossiya oliy ligasi uchrashuvida “Krylya Sovetov”ga qarshi o‘z maydonida o‘ynamadi. Chistyakov sog‘ayib safga qaytishi haqida fikr bildirdi.
Uning aytishicha, taxminan bir yoki ikki haftadan so‘ng mashg‘ulotlarga va o‘yinga qaytishi kutilmoqda. Ma’lumot uchun, “Rostov” o‘z maydonida “Krylya Sovetov” jamoasiga qarshi bahsda 1:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Jamoa bosh murabbiyi Jonatan Alba boshchiligida o‘tgan uch tur yakuniga ko‘ra, “Rostov” hali birorta ham ochko to‘plamagan. Keyingi turda “Rostov” Rossiya chempionati doirasida “Pari NN” jamoasini qabul qiladi.

Чистяков сказал, что вернется в строй через одну-две недели
Защитник Дмитрий Чистяков вернулся в команду "Ростов" в этом летнем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако 31-летний футболист не играл в матче Российской Премьер-Лиги против "Крыльев Советов", который прошел в субботу на его поле. Чистяков высказался о своем возвращении в строй.
По его словам, ожидается, что он вернется к тренировкам и играм примерно через одну или две недели. Для справки, "Ростов" потерпел поражение со счетом 1:4 в матче против команды "Крылья Советов" на своем поле.
По итогам трех туров под руководством главного тренера Хонатана Альбы "Ростов" еще не набрал ни одного очка. В следующем туре "Ростов" примет команду "Пари НН" в рамках чемпионата России.