Yorrel Xato “Chelsi”ga o‘tdi va transferdan mamnunligini bildirdi
Shanba kuni kechqurun “Chelsi” jamoasi Amsterdamning “Ayaks” klubi himoyachisi Yorrel Xatoni o‘z safiga qo‘shib olganini rasman e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
19 yoshli futbolchi transferdan so‘ng yangi jamoaga o‘tishi haqida o‘z fikrlarini bildirib o‘tdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, u mazkur qarorga kelishdan oldin o‘z kelajagi haqida ko‘p o‘ylagan.
Yorrel Xato “Chelsi” klubini o‘z faoliyatida navbatdagi qadam tashlash uchun eng yaxshi joy deb hisoblaganini aytdi va bu yerda bo‘lishidan juda mamnun ekanini ta’kidladi. Ma’lumot uchun, Yorrel Xato “Chelsi” bilan yetti yilga mo‘ljallangan shartnoma imzoladi.
Yoshiga qaramay, Xato “Ayaks”ning asosiy tarkibida 111 ta o‘yinda maydonga tushgan. Bundan tashqari, u Niderlandiya terma jamoasi safida ham oltita o‘yin o‘tkazishga ulgurgan.
Shu tariqa, Yorrel Xato Yevropaning nufuzli klublaridan biri hisoblangan “Chelsi”da o‘z faoliyatini davom ettiradi. Klub rahbariyati va murabbiylar shtabi uning tajribasi va salohiyatiga katta umid bog‘lamoqda.

Йоррел Хато перешёл в "Челси" и выразил удовлетворение от трансфера
В субботу вечером команда «Челси» официально объявила о том, что подписала защитника Йоррела Хато из амстердамского клуба «Аякс». Об этом сообщает Euro-football.ru.
19-летний футболист поделился своими мыслями о переходе в новую команду. По его словам, он много думал о своем будущем, прежде чем принять это решение.
Йоррел Хато заявил, что считает клуб «Челси» лучшим местом для следующего шага в своей карьере и подчеркнул, что очень рад быть здесь. Для справки, Йоррел Хато подписал контракт с «Челси» на семь лет.
Несмотря на свой возраст, Хато провел 111 матчей в основном составе «Аякса». Кроме того, он успел сыграть шесть матчей за сборную Нидерландов.
Таким образом, Йоррел Хато продолжит свою карьеру в «Челси», одном из престижных клубов Европы. Руководство клуба и тренерский штаб возлагают большие надежды на его опыт и потенциал.