Vega: Semak durangni mag‘lubiyatga teng baholadi
"Zenit" futbol klubi himoyachisi Roman Vega Rossiya premer-ligasining uchinchi turida CSKA bilan o‘tkazilgan uchrashuvdan keyin bosh murabbiy Sergey Semak futbolchilarga nima degani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 1:1 hisobida durang bilan yakunlanganidan so‘ng, Semak jamoaning o‘yinidan qoniqmaganini aytdi. Roman Vega so‘zlariga ko‘ra, bu durang natija mag‘lubiyatga teng baholandi va jamoa bundan keyin yana ko‘proq harakat qilishi kerakligi ta’kidlandi.
Endi bosh murabbiy Sergey Semak "Zenit" futbolchilarini Rossiya chempionatining to‘rtinchi turida "Axmat" jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tadigan safar uchrashuviga tayyorlamoqda. Ushbu o‘yin shanba kuni, 9 avgust sanasida o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Eslatib o‘tamiz, "Zenit" jamoasi Premer-liganing dastlabki uchta turida besh ochko jamg‘ardi. Klub bir marta g‘alaba qozongan, ikki uchrashuv esa durang bilan yakunlangan.
Jamoa natijalarni yaxshilash uchun oldinda ko‘proq ishlashi zarurligi murabbiy tomonidan alohida ta’kidlandi.

Вега: Семак оценил ничью как поражение
"Зенит" футбольного клуба защитник Роман Вега высказал мнение о том, что главный тренер Сергей Семак сказал игрокам после матча с ЦСКА в третьем туре Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После того, как матч завершился вничью 1:1, Семак заявил, что не удовлетворен игрой команды. По словам Романа Веги, этот ничейный результат был оценен как поражение, и было подчеркнуто, что команде необходимо приложить больше усилий в дальнейшем.
Теперь главный тренер Сергей Семак готовит футболистов "Зенита" к выездному матчу против команды "Ахмат" в четвертом туре чемпионата России. Эта игра запланирована на субботу, 9 августа.
Напомним, что команда "Зенит" набрала пять очков в первых трех турах Премьер-Лиги. Клуб одержал одну победу, а два матча завершились вничью.