Mashhur san’atkor Mixail Grushevskiy Rossiya chempionatining uchinchi turi doirasida o‘tgan Sankt-Peterburgning Zenit va Moskvaning TsSKA jamoalari o‘rtasidagi o‘yin haqidagi taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 1:1 hisobida yakunlandi. Mixail Grushevskiy o‘z fikrida TsSKA jamoasining asosiy tarkibida yettita rossiyalik futbolchi maydonga tushganini alohida ta’kidladi.
Zenit jamoasining asosiy tarkibida esa atigi ikki nafar rossiyalik futbolchi bo‘lgan. Zenit tarkibida legionerlar ko‘pchilikni tashkil etgan bo‘lsa-da, jamoa cheklovlarga rioya qilgan.
Mazkur uchrashuvdan so‘ng Zenit besh ochko bilan turnir jadvalining oltinchi pog‘onasida bormoqda. TsSKA ham shuncha ochko jamg‘argan va ulardan bir pog‘ona pastda joylashgan.
Navbatdagi turda Zenit safarda Grozniyning Axmat jamoasiga qarshi o‘ynaydi. TsSKA esa o‘z maydonida Qozonning Rubin jamoasini qabul qiladi.

В основном составе "Зенита" на поле вышли два российских футболиста
Известный артист Михаил Грушевский поделился впечатлениями об игре между питерским Зенитом и московским ЦСКА в рамках третьего тура чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась со счетом 1:1. Михаил Грушевский особо отметил, что в основном составе ЦСКА на поле вышло семь российских футболистов.
В основном составе Зенита же было всего два российских футболиста. Несмотря на то, что легионеры составили большинство в команде, Зенит соблюдал ограничения.
После этой встречи Зенит занимает шестое место в турнирной таблице с пятью очками. ЦСКА также набрал столько же очков и располагается на одну позицию ниже.
В следующем туре Зенит сыграет на выезде против Ахмата из Грозного. ЦСКА примет на своем поле казанский Рубин.