Gasilin Sobolevni Zenit uchun asosiy yetakchi deb atadi
Sankt-Peterburgning Zenit jamoasining sobiq futbolchisi Aleksey Gasilin jamoaning hujumchisi Aleksandr Sobolevning o‘yini haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Sobolevning maydondagi harakatlaridan hayratda ekanini ta’kidladi. Aleksandr Sobolev Moskvaning CSKA jamoasiga qarshi o‘tkazilgan Rossiya chempionati uchinchi tur uchrashuvida gol muallifi bo‘ldi.
Ushbu o‘yin 1:1 hisobida yakunlandi. Gasilinning so‘zlariga ko‘ra, Sobolev o‘yinga yaxshi kirishdi va bir nechta xavfli vaziyatlar yaratdi.
Ayniqsa, penalti zarbasini bajarishga jur’at qilgani uning o‘ziga bo‘lgan ishonchi va jamoada yetakchi ekanidan dalolat beradi. Bundan tashqari, Sobolev o‘yinda yana bir bor darvoza ustuniga to‘p tegizdi.
Unga ko‘ra, bu vaziyatda to‘p raqib himoyachisi Diveevga tegib o‘tgan va natijada raqib jamoa gol o‘tkazib yuborishdan qutulgan. Shu tarzda, Sobolevning harakatlari va o‘yinga qo‘shgan hissasi jamoa uchun muhim ahamiyat kasb etdi.

Гасилин назвал Соболева основным лидером Зенита
Бывший футболист петербургского Зенита Алексей Гасилин высказал свое мнение о игре нападающего команды Александра Соболева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что был поражен действиями Соболева на поле. Александр Соболев стал автором гола в матче третьего тура чемпионата России против московского ЦСКА.
Эта игра завершилась со счетом 1:1. По словам Гасилина, Соболев хорошо вошел в игру и создал несколько опасных моментов.
В частности, то, что он осмелился выполнить пенальти, свидетельствует о его уверенности в себе и о том, что он является лидером в команде. Кроме того, Соболев еще раз попал в перекладину.
По его словам, в этой ситуации мяч задел защитника соперника Дивеева и в результате команда соперника избежала пропуска гола. Таким образом, действия Соболева и его вклад в игру стали важными для команды.