Sobolev: Penalti tepishdan oldin yo‘nalishni belgiladim
«Zenit» hujumchisi Aleksandr Sobolev o‘yindan keyin «CSKA»ga qarshi bahs haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, birinchi bo‘limda ustunlik asosan «CSKA» tomonida bo‘lgan. Sobolevning fikriga ko‘ra, birinchi bo‘limda «Zenit» jamoasida etarli ishtiyoq, g‘ayrat va tajovuz yetishmagan.
Ayniqsa, hujumda va kurashlarda raqib jamoa ko‘proq faol bo‘lib, ko‘plab qoidabuzarliklarga yo‘l qo‘ygan va shu sababli gol urishga erishgan. Ikkinchi bo‘limda esa «Zenit» jamoasining kayfiyati o‘zgargan, ular hujumda faollik ko‘rsatgan.
Sobolev penalti tepish masalasiga ham to‘xtaldi. Unga ko‘ra, o‘yinga chiqishidan oldin qayerga tepishini bilgan va bu kabi penaltini ko‘p marta amalga oshirgan.
Albatta, ma’lum bir hayajon bo‘lgan, chunki bu vaziyatda mas’uliyat katta edi. Penalti tepishdan oldin jamoada kim tepishi masalasi muhokama qilinmagan, chunki asosiy ijrochi bo‘lmagan va futbolchilar maydonda vaziyatga qarab qaror qabul qilgan.
Sobolev, shuningdek, o‘yinda ustunga tegib ketgan to‘p holatiga ham izoh berdi. U bu vaziyatda aniqlik yetishmaganini va to‘p raqib futbolchisiga tegib yo‘nalishini o‘zgartirganini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hammasi maydondagi harakatga bog‘liq bo‘lgan. Shu tarzda, futbolchi o‘yindagi muhim lahzalar va jamoaning harakatlari haqida o‘z mulohazalarini bildirdi.

Соболев: Перед ударом с пенальти я определил направление
Нападающий «Зенита» Александр Соболев после матча высказал свои мысли о поединке против «ЦСКА». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в первом тайме преимущество в основном было на стороне «ЦСКА». По мнению Соболева, в первой половине игры команде «Зенит» не хватало достаточной мотивации, энергии и агрессии.
В частности, в атаке и борьбе соперник был более активен, допустил множество нарушений и, таким образом, смог забить гол. Во втором тайме же настроение команды «Зенит» изменилось, они проявили активность в атаке.
Соболев также остановился на вопросе удара с пенальти. По его словам, перед выходом на поле он знал, куда будет бить, и уже много раз выполнял подобные пенальти.
Конечно, было определенное волнение, так как в этой ситуации ответственность была велика. Перед ударом не обсуждали, кто будет бить, так как он не был основным исполнителем, и футболисты принимали решение в зависимости от ситуации на поле.
Соболев также прокомментировал ситуацию с мячом, который попал в перекладину. Он отметил, что в этом моменте не хватило точности, и мяч, коснувшись соперника, изменил направление.
По его словам, все зависело от действий на поле. Таким образом, футболист поделился своими размышлениями о важных моментах игры и действиях команды.