NyuKasl Isakni ushlab qolishga umidini yo‘qotmoqda
NyuKasl jamoasi hujumchisi Aleksandr Isakni o‘z tarkibida saqlab qolish juda mushkul bo‘lishi mumkinligini anglamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shvetsiyalik futbolchi “Liverpul” klubiga o‘tishga qaror qilgan va allaqachon “qizillar” bilan kelishuvga erishgan. Biroq, “so‘qirlar” Aleksandr Isakni hozircha qo‘yib yuborishni istamayapti va dastlabki transfer taklifini rad etdi.
Jurnalist Kreg Xoupning ma’lumotiga ko‘ra, “NyuKasl” rahbariyati Isakni sotish barcha tomonlar uchun eng to‘g‘ri qaror bo‘lishini tobora ko‘proq tushunib bormoqda. Hozirgi vaqtda barcha belgilarga ko‘ra, 25 yoshli hujumchi murabbiy Eddi Xou jamoasida so‘nggi o‘yinini o‘tkazgan bo‘lishi mumkin.
Biroq, “Liverpul” klubiga yangi va yaxshiroq taklif kiritishi zarur. Aleksandr Isakning transfer narxi taxminan 130 million yevrodan oshishi kutilmoqda.
Bu transfer futbolchining keyingi faoliyati uchun ham, klub uchun ham muhim ahamiyatga ega bo‘ladi. Isakning kelajagi hozircha noma’lumligicha qolmoqda, ammo tez orada bu borada aniq qaror qabul qilinishi mumkin.

Ньюкасл теряет надежду удержать Иссака
Команда Ньюкасла осознает, что удержать нападающего Александра Иссака в своем составе может быть очень сложно. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Шведский футболист решил перейти в клуб «Ливерпуль» и уже достиг соглашения с «красными». Однако «сороки» пока не хотят отпускать Александра Иссака и отклонили первоначальное предложение по трансферу.
По информации журналиста Крэга Хоупа, руководство «Ньюкасла» все больше понимает, что продажа Иссака будет самым правильным решением для всех сторон. В настоящее время по всем признакам 25-летний нападающий мог провести свой последний матч в команде под руководством тренера Эдди Хау.
Тем не менее, необходимо внести новое и более выгодное предложение в клуб «Ливерпуль». Ожидается, что трансферная стоимость Александра Иссака превысит 130 миллионов евро.
Этот трансфер будет иметь важное значение как для дальнейшей карьеры футболиста, так и для клуба. Будущее Иссака пока остается неопределенным, однако в ближайшее время может быть принято четкое решение по этому вопросу.