Isak va "Nyukasl" o‘rtasida kelishmovchilik kuchaymoqda
"Nyukasl" hujumchisi Aleksandr Isak klub rahbariyatining unga bo‘lgan munosabatidan qattiq norozi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shvetsiyalik futbolchi klub o‘z va’dasiga amal qilmaganini ta’kidlamoqda. Uning so‘zlariga ko‘ra, klub unga ikki imkoniyatdan birini va’da qilgan: yoki jamoani tark etishiga ruxsat berish, yoki yangi va yaxshilangan shartnoma taklif qilish.
Shu bois Isak o‘zini xafa, ranjigan va noroziligini yashirmayapti. Bu haqda Sky Sports xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Aleksandr Isak “Liverpul” klubi bilan kelishuvga erishgan, biroq “Nyukasl” rahbariyati “Liverpul” tomonidan bildirilgan transfer taklifini rad etgan. Shuningdek, ayrim manbalarga ko‘ra, “Liverpul” yaqin kunlarda yangi taklif bilan yana murojaat qilishi mumkin.
25 yoshli futbolchi transfer oynasi yopilguniga qadar Arne Slot boshchiligidagi jamoaga o‘tishga umid qilmoqda. Hozirda Aleksandr Isakning “Nyukasl” bilan amaldagi mehnat shartnomasi 2028 yil yozigacha mo‘ljallangan.
Shu sababli uning kelajagi haqida aniq qaror hali qabul qilinmagan. Futbolchining klub bilan kelishmovchiligi davom etmoqda.

Исак и "Ньюкасл" находятся в состоянии конфликта
Нападающий "Ньюкасла" Александр Исак сильно недоволен отношением клуба к нему. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Шведский футболист подчеркивает, что клуб не выполнил свое обещание. По его словам, клуб пообещал ему одну из двух возможностей: либо разрешить покинуть команду, либо предложить новый и улучшенный контракт.
Поэтому Исак не скрывает своего огорчения и недовольства. Об этом сообщает Sky Sports.
Согласно информации, Александр Исак достиг соглашения с клубом "Ливерпуль", однако руководство "Ньюкасла" отклонило предложение о трансфере, поступившее от "Ливерпуля". Кроме того, по некоторым источникам, "Ливерпуль" может в ближайшие дни снова обратиться с новым предложением.
25-летний футболист надеется перейти в команду под руководством Арне Слота до закрытия трансферного окна. В настоящее время действующий трудовой контракт Александра Исак с "Ньюкаслом" рассчитан до лета 2028 года.
Поэтому окончательное решение о его будущем еще не принято. Конфликт футболиста с клубом продолжается.