Semak: Gonda asosiy tarkib uchun hali tayyor emas
Sankt-Peterburgning "Zenit" futbol klubi bosh murabbiyi Sergey Semak jamoa hujumchisi, argentinalik futbolchi Luisano Gondu haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Gondu joriy mavsum asosiy tarkibdan ko‘p o‘rin olmagan. Murabbiy so‘zlariga ko‘ra, Gondu qancha tez-tez maydonga tushishi, avvalo uning hozirgi holatiga bog‘liq.
Semakning ta’kidlashicha, jamoada kim kuchli bo‘lsa, o‘sha futbolchi asosiy tarkibdan joy oladi. Ayni paytda Gondu Rossiya oliy ligasining bu mavsumida uchta o‘yinda qatnashgan, biroq u hali gol yoki samarali harakatlar bilan ajralib turgani yo‘q.
So‘nggi o‘yinda "Zenit" o‘z maydonida Moskvaning "CSKA" jamoasini qabul qildi. Uchrashuv natijasida hisob 1:1 bo‘ldi.
Jamoalar o‘rtasidagi bahs murosaga keldi. Bu natija "Zenit" uchun muhim o‘yinlardan biri bo‘ldi.
Klub matbuot xizmati murabbiyning so‘zlarini keltirar ekan, asosiy tarkib uchun raqobat kuchli ekanini ta’kidladi. Shu bois, har bir futbolchi o‘z ustida ishlashi va maydonda o‘zini ko‘rsata olishi zarur.

Semak: Gonda основной контент пока не готов
Главный тренер футбольного клуба "Зенит" Санкт-Петербург Сергей Семак высказал свое мнение о нападающем команды, аргентинском футболисте Луисано Гонде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Гонда в текущем сезоне редко попадает в основной состав. По словам тренера, насколько часто Гонда будет выходить на поле, в первую очередь зависит от его текущего состояния.
Семак отметил, что в команде место в основном составе занимает тот футболист, кто сильнее. В данный момент Гонда принял участие в трех матчах Российской Премьер-Лиги этого сезона, однако он пока не выделялся голами или результативными действиями.
В последнем матче "Зенит" принимал на своем поле московский "ЦСКА". Встреча завершилась со счетом 1:1.
Матч между командами завершился вничью. Этот результат стал одним из важных для "Зенита".
Пресс-служба клуба, ссылаясь на слова тренера, подчеркнула, что конкуренция за место в основном составе велика. Поэтому каждый футболист должен работать над собой и показывать себя на поле.