"Zenit" va Moskvaning "CSKA" jamoalari o‘rtasidagi uchinchi tur uchrashuvida bosh hakam Artyom Chistyakov Moskva klubi darvozasiga penalti belgilagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu qaror to‘g‘ri qabul qilinganini sobiq hakam Aleksandr Egorov tasdiqladi. Uning aytishicha, Krugovoy tomonidan qoidabuzarlik o‘z-o‘zidan sodir bo‘lgan bo‘lsa-da, u aniq ko‘rinib turgan.
Shu sababli, bu vaziyatda penalti belgilanishi adolatli qaror bo‘ldi, dedi Egorov. Uchrashuv Sankt-Peterburg shahridagi "Gazprom Arena" stadionida bo‘lib o‘tdi va 1:1 hisobida durang bilan yakunlandi.
O‘yinda "Zenit" hujumchisi Alerandro hamda "CSKA" futbolchisi Aleksandr Sobolev gol muallifi bo‘lishdi. Keyingi turda "Zenit" jamoasi "Akhmat" bilan o‘ynaydi.
"CSKA" esa "Rubin" jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Shu tariqa, jamoalar navbatdagi uchrashuvlarga tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Mazkur uchrashuv futbol muxlislari orasida katta qiziqish uyg‘otdi. Hakamning qarori va o‘yinning borishi sport sharhlovchilari tomonidan ham muhokama qilinmoqda.

Егоров одобрил решение о пенальти в матче Зенит-ЦСКА
"Зенит" и московский "ЦСКА" встретились в матче третьего тура, где главный судья Артем Чистяков назначил пенальти в ворота московского клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это решение подтвердил бывший судья Александр Егоров. По его словам, нарушение, совершенное Круговым, было очевидным, хотя и произошло само собой.
Поэтому назначение пенальти в данной ситуации было справедливым решением, сказал Егоров. Матч прошел на стадионе "Газпром Арена" в Санкт-Петербурге и завершился со счетом 1:1.
В игре голами отметились нападающий "Зенита" Алерандро и футболист "ЦСКА" Александр Соболев. В следующем туре команда "Зенит" сыграет с "Ахматом".
"ЦСКА" же выйдет на поле против команды "Рубин". Таким образом, команды готовятся к следующим встречам.
Этот матч вызвал большой интерес среди футбольных болельщиков. Решение судьи и ход игры также обсуждаются спортивными комментаторами.