Dushanba kuni Chempionlar ligasining pley-off bosqichiga qur’a tashlash marosimi bo‘lib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu bosqich musobaqaning so‘nggi saralash bosqichi hisoblanadi. Quyida qur’a natijalari bilan tanishishingiz mumkin.
Chempionlar yo‘li quyidagicha: Ludogorets yoki Ferentsvarosh – Shkendiya yoki Qarabog; Lex yoki Crvena Zvezda – Dinamo Kiev yoki Pafos; Bude Glimt – Shturm; Seltik – Kayrat yoki Slovan; Bazel – Malmyo yoki Kopengagen. Ligalar yo‘li quyidagicha: Feyenoord yoki Fenerbaxche – Nitssa yoki Benfica; Reyndjers yoki Viktoriya Plzen – Red Bull Zaltsburg yoki Bryugge.
Chempionlar ligasi pley-off bosqichi ilk o‘yinlari 19 va 20 avgust kunlari bo‘lib o‘tadi. Javob uchrashuvlari esa 26 va 27 avgust kunlariga belgilangan.
Shu tariqa, ushbu bosqichda g‘alaba qozongan jamoalar musobaqaning guruh bosqichiga yo‘llanma oladi. Qur’a natijalari asosida raqib jamoalar o‘ziga xos raqobatli o‘yinlarni taqdim etishi kutilmoqda.

Результаты жеребьевки плей-офф Лиги чемпионов объявлены
В понедельник состоялась церемония жеребьевки плей-офф Лиги чемпионов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот этап является последним квалификационным раундом турнира. Ниже вы можете ознакомиться с результатами жеребьевки.
Путь чемпионов выглядит следующим образом: Лудогорец или Ференцварош – Шкендия или Карабах; Лех или Красная Звезда – Динамо Киев или Пафос; Будё-Глимт – Штурм; Селтик – Кайрат или Словен; Базель – Мальмё или Копенгаген. Путь лиг выглядит следующим образом: Фейеноорд или Фенербахче – Ницца или Бенфика; Рейнджерс или Виктория Плзень – Ред Булл Зальцбург или Брюгге.
Первый матч плей-офф Лиги чемпионов пройдет 19 и 20 августа. Ответные встречи запланированы на 26 и 27 августа.
Таким образом, команды, одержавшие победу на этом этапе, получат путевку в групповой этап турнира. Ожидается, что соперничающие команды представят зрелищные и конкурентные игры на основе результатов жеребьевки.