Mangashaning “Sporting”ga transferidagi muammolar tez orada hal bo‘ladi
Mashhur portugaliyalik agent Paulu Barbosa Moskvaning “Spartak” jamoasi himoyachisi Rikardu Mangashaning “Sporting” klubiga o‘tishi bilan bog‘liq vaziyat yuzasidan fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq ommaviy axborot vositalarida portugaliyaning “Sporting” klubi futbolchi transferi uchun “Spartak”ka to‘lovni amalga oshira olmagani haqida ma’lumotlar tarqalgan edi. Paulu Barbosaning so‘zlariga ko‘ra, klub va banklar o‘rtasida ayrim muammolar yuzaga kelishi mumkin.
Biroq, agentning ta’kidlashicha, “Sporting” bu borada yetarli tajribaga ega va Mangashaning transferidagi to‘siqlar tez orada bartaraf etiladi. U bu masalada ishonch bildirgan.
Ma’lumot uchun, 27 yoshli Rikardu Mangasha joriy mavsum Rossiya oliy ligasida ikki uchrashuvda maydonga tushgan va hozircha samarali harakatlar bilan ajralib turmagan. Uning “Sporting” klubiga o‘tishi atrofidagi vaziyat hozirda futbol jamoatchiligi e’tiborida bo‘lib turibdi.

Проблемы с трансфером Мангашанина в "Спортинг" скоро будут решены
Известный португальский агент Паулу Барбоса высказал мнение о ситуации с переходом защитника московского «Спартака» Рикардо Мангаши в клуб «Спортинг». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее в СМИ появлялась информация о том, что клуб «Спортинг» не смог осуществить платеж «Спартаку» за трансфер футболиста. По словам Паулу Барбосы, между клубом и банками могут возникнуть некоторые проблемы.
Однако, как подчеркивает агент, «Спортинг» обладает достаточным опытом в этом вопросе, и препятствия в трансфере Мангаши будут устранены в ближайшее время. Он выразил уверенность в этом.
Для справки, 27-летний Рикардо Мангаша в текущем сезоне провел два матча в российской высшей лиге и пока не выделялся результативными действиями. Ситуация вокруг его перехода в клуб «Спортинг» в настоящее время находится в центре внимания футбольного сообщества.