Agent Vladimir Kuzmichev, “Krylya Sovetov” jamoasi hujumchisi Vadim Rakovning manfaatlarini himoya qiluvchi vakil sifatida mijozining o‘yini haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kuzmichevning so‘zlariga ko‘ra, Rakovning samaradorligiga asosiy omil sifatida murabbiylar shtabining unga bildirgan ishonchi ta’sir qilmoqda. Vadim bu ishonchni his qilganidan so‘ng o‘zini erkin tutishga muvaffaq bo‘ldi.
Uning bilim va iste’dodi maydonda yaxshi o‘yin ko‘rsatishiga imkon bermoqda. Kuzmichevning ta’kidlashicha, hozirda Vadim Rakovning “Lokomotiv”ga qaytishi haqida o‘ylashning hojati yo‘q.
Sababi, “Lokomotiv” bosh murabbiyi Mixail Galaktionov hozirda boshqa futbolchilarga ustunlik bermoqda. Shu bois, “Krylya Sovetov” jamoasi Rakovga ishonch bildirmoqda va uning xizmatidan unumli foydalanayotgani aytib o‘tildi.
Ma’lumot uchun, 20 yoshli Vadim Rakov “Krylya Sovetov” safida Rossiya chempionatining uch uchrashuvida maydonga tushib, to‘rt bor raqib darvozasini ishg‘ol qildi va bir marta golli uzatma muallifi bo‘ldi. Shu tariqa, u jamoasining muhim o‘yinchilaridan biriga aylanmoqda.
Rakovning o‘yindagi ishtiroki va natijalari klub rahbariyati hamda murabbiylar tomonidan ijobiy baholanmoqda.

В успехе Ракова решающую роль играет доверие тренеров
Агент Владимир Кузьмичев, представляющий интересы нападающего команды "Крылья Советов" Вадима Ракова, высказал свое мнение о игре клиента. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Кузьмичева, основным фактором, влияющим на эффективность Ракова, является доверие, оказанное ему тренерским штабом. После того как Вадим почувствовал это доверие, ему удалось вести себя свободно.
Его знания и талант позволяют ему показывать хорошую игру на поле. Кузьмичев подчеркивает, что в настоящее время нет необходимости думать о возвращении Вадима Ракова в "Локомотив".
Причина в том, что главный тренер "Локомотива" Михаил Галaktionov сейчас отдает предпочтение другим футболистам. Поэтому команда "Крылья Советов" доверяет Ракову и эффективно использует его услуги.
Для справки, 20-летний Вадим Раков провел три матча в составе "Крылья Советов" в чемпионате России, забил четыре гола и один раз стал автором голевой передачи. Таким образом, он становится одним из ключевых игроков своей команды.