CSKA di Luchano bilan muzokara olib bormoqda
CSKA klubi axborot xizmati rahbari Kirill Breydo klubning transfer ishlari bo‘yicha rasmiy ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, himoyaning o‘ng qanotida Ramiro di Luchano Kelluvenning o‘rnini egallashi mumkin. Breydo di Luchano nomzodi klub ro‘yxatida borligini va hozirda muzokaralar olib borilayotganini ta’kidladi.
Shuningdek, Kelluven klub va murabbiyga jamoani tark etishni istayotganini bildirgan. Uning transferi bo‘yicha muzokaralar yakuniy bosqichga yetgan.
Ramiro di Luchano hozirda Argentinaning “Banfild” jamoasida to‘p suradi. Transfermarkt portali mutaxassislarining baholashicha, 21 yoshli futbolchining transfer qiymati 1,2 million yevroga teng.
CSKA joriy mavsum Rossiya Premer-ligasining dastlabki uch turida besh ochko jamg‘arishga muvaffaq bo‘ldi. Klub yangi futbolchini jamoaga qo‘shib olish bo‘yicha muzokaralarni davom ettirmoqda.
Mutaxassislar di Luchano himoya chizig‘ida jamoaga sezilarli yordam ko‘rsata olishini ta’kidlamoqda. Klub rahbariyati transfer jarayonlari to‘g‘risida qo‘shimcha ma’lumotlarni rasmiy tarzda e’lon qilib boradi.

ЦСКА ведет переговоры с Лучано
Пресс-секретарь клуба ЦСКА Кирилл Брейдо официально сообщил о трансферных делах клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, на правом фланге защиты место Келлувена может занять Рамиро ди Лучано. Брейдо отметил, что кандидатура ди Лучано есть в списке клуба и в настоящее время ведутся переговоры.
Также Келлувен сообщил клубу и тренеру о своем желании покинуть команду. Переговоры по его трансферу находятся на завершающей стадии.
Рамиро ди Лучано в настоящее время выступает за аргентинский клуб "Банфилд". По оценкам специалистов портала Transfermarkt, трансферная стоимость 21-летнего футболиста составляет 1,2 миллиона евро.
ЦСКА в текущем сезоне смог набрать пять очков в первых трех турах Российской Премьер-лиги. Клуб продолжает вести переговоры о подписании нового футболиста.
Специалисты подчеркивают, что ди Лучано сможет оказать значительную помощь команде в линии защиты. Руководство клуба будет официально публиковать дополнительную информацию о процессе трансфера.