Rodrigo “Real”dan faqat yaxshi taklif bo‘lsa ketadi
Madridning “Real” jamoasida to‘p surayotgan vinger Rodrigo hozirgi transfer davrida jamoani tark etishga qaror qilishi ehtimoldan yiroq. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
24 yoshli futbolchiga asosiy tarkibdan o‘rin olish oson bo‘lmayapti, chunki u Kiliyan Mbappe va Vinisius Junior kabi kuchli raqobatchilar bilan bellashmoqda. Shu bilan birga, mashhur futbol mutaxassisi Fabrizio Romano ta’kidlaganidek, Rodrigo “Real” klubini juda yaxshi ko‘radi va jamoada qolib, asosiy tarkib uchun kurashish niyatida.
Braziliyalik futbolchi hozircha klubdan ketishni istamayapti. U faqat katta klubdan yaxshi shartnoma va yetakchi bo‘lish imkoniyati taklif etilsa, bu borada o‘ylab ko‘rishi mumkin.
Hozircha unga bunday takliflar kelib tushmagan. Transfermarkt portali mutaxassislarining bahosiga ko‘ra, Rodrigoning transfer narxi 90 million yevroga teng.
Rodrigo uchun asosiy maqsad – “Real” jamoasida o‘z o‘rnini mustahkamlash va yuqori natijalarga erishishdan iborat.

Родриго уйдет из "Реала" только если будет хорошее предложение
Вингер Родриго, играющий за мадридский “Реал”, в текущем трансферном периоде может принять решение покинуть команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
24-летнему футболисту сложно пробиться в основной состав, так как он конкурирует с такими сильными соперниками, как Килиан Мбаппе и Винисиус Жуниор. В то же время, как отметил известный футбольный эксперт Фабрицио Романо, Родриго очень любит клуб “Реал” и намерен остаться в команде, чтобы бороться за место в основном составе.
Бразильский футболист пока не хочет покидать клуб. Он может задуматься об этом только в случае, если ему будет предложен хороший контракт от большого клуба и возможность стать лидером.
Пока ему не поступали такие предложения. По оценкам специалистов портала Transfermarkt, трансферная стоимость Родриго составляет 90 миллионов евро.