Everton futbol klubi chap qanot himoyachisi Adam Aznu o‘zining do‘sti Lamin Yamalning erishgan yutuqlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Adam Aznu 19 yoshda bo‘lib, u Marokashdan kelgan. U Barselona jamoasining yulduzi Lamin Yamal bilan yoshligidan boshlab, ya’ni Barselona akademiyasida birga o‘ynagan davrlaridan yaxshi tanish.
Adam Aznuning aytishicha, ular La Masiyada birga o‘ynagan vaqtdayoq Lamin Yamalning kelajagi porloq bo‘lishini sezgan. Adam Aznu o‘sha paytlardayoq Lamin eng yaxshi futbolchilardan biriga aylanishiga ishonar edi, biroq bunday muvaffaqiyatga juda tez erishishini kutmagan.
Aznu o‘z fikrida quyidagilarni ta’kidladi: “Biz yoshlar jamoasida birga o‘ynaganimizda ham, Lamin boshqalardan ajralib turardi. Uning imkoniyatlari va harakatlari meni hayratga solgan.
Men uning yirik yutuqlarga erishishini taxmin qilgan edim, lekin bularning barchasi juda tez sodir bo‘ldi”. Lamin Yamal hozirgacha Ispaniya terma jamoasi tarkibida Yevropa chempioni bo‘ldi.
Shuningdek, Barselona safida La Liga chempionligi, Ispaniya Kubogi va mamlakat Superkubogi kabi nufuzli sovrinlarni qo‘lga kiritdi. Adam Aznu do‘stining bu yutuqlari bilan faxrlanishini ta’kidladi va unga kelgusida ham omad tiladi.

Адам Азну: Достижения Ламина Ямала поразили меня
Левый защитник футбольного клуба Эвертон Адам Азну высказал свое мнение о достижениях своего друга Ламина Ямала. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Адам Азну 19 лет, он родом из Марокко. Он хорошо знаком с звездой команды Барселона Ламином Ямалом с юных лет, так как они играли вместе в академии Барселоны.
По словам Адама Азну, он уже тогда чувствовал, что будущее Ламина Ямала будет ярким. Адам Азну верил, что Ламин станет одним из лучших футболистов, но не ожидал, что он добьется такого успеха так быстро.
Азну отметил в своем комментарии: «Когда мы играли вместе в молодежной команде, Ламин всегда выделялся среди остальных. Его возможности и действия поразили меня.
Я предполагал, что он добьется больших успехов, но все это произошло очень быстро». Ламин Ямал уже стал чемпионом Европы в составе сборной Испании.
Кроме того, он завоевал престижные трофеи, такие как чемпионство в Ла Лиге, Кубок Испании и Суперкубок страны в составе Барселоны. Адам Азну подчеркнул, что гордится достижениями своего друга и желает ему удачи в будущем.