Anton Miranchuk transferi bo‘yicha Dinamo bilan muzokara boshlandi
Rossiyalik futbolchi Anton Miranchukning agenti Vladimir Kuzmichev uning Moskvaning Dinamo klubi bilan muzokaralar olib borayotganini tasdiqladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ilgariroq Shveytsariyaning Sion klubi prezidenti Kristian Konstantin ham ma’lumot bergan edi. Vladimir Kuzmichevning so‘zlariga ko‘ra, hozircha bu borada rasmiy izoh berish uchun erta, biroq Dinamo klubi bilan suhbat bo‘lib o‘tgan.
Muzokaralarning natijalari haqida hozircha ma’lumot berilmaydi. Shu bilan birga, Sion klubi prezidenti Kristian Konstantin ham ikki klub o‘rtasida futbolchining ehtimoliy transferi bo‘yicha ilk aloqalar boshlanganini tasdiqladi.
Ma’lum qilinishicha, Anton Miranchukning Sion klubi bilan tuzgan shartnomasi 2026 yil 30 iyunga qadar davom etadi. Shunga qaramay, Moskvaning Dinamo klubi futbolchini hoziroq sotib olishi mumkin.
Buning uchun ular Miranchuk uchun 2,5 million yevro to‘lashi kerak bo‘ladi. Hozircha tomonlar muzokaralarni davom ettirmoqda va kelishuv borasida qo‘shimcha ma’lumotlar e’lon qilinmagan.

Начались переговоры с Динамо по трансферу Антона Миранчука
Агент российского футболиста Антона Миранчука Владимир Кузьмичев подтвердил, что ведутся переговоры с московским клубом Динамо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее об этом также сообщал президент швейцарского клуба Сион Кристиан Константин. По словам Владимира Кузьмичева, пока рано давать официальные комментарии, однако разговор с клубом Динамо уже состоялся.
Пока нет информации о результатах переговоров. В то же время президент клуба Сион Кристиан Константин подтвердил, что начались первые контакты между двумя клубами по поводу возможного трансфера игрока.
Сообщается, что контракт Антона Миранчука с клубом Сион действует до 30 июня 2026 года. Тем не менее, московское Динамо может купить футболиста уже сейчас.
Для этого им нужно будет заплатить 2,5 миллиона евро за Миранчука. Пока стороны продолжают переговоры, и дополнительная информация о соглашении не была опубликована.