Rossiyalik futbol mutaxassisi Dmitriy Cheryshev Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi bosh murabbiyi Sergey Semakning faoliyati haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, Semak o‘z ishini juda yaxshi bajarib kelmoqda. Cheryshevning so‘zlariga ko‘ra, Semak iloji boricha uzoq vaqt murabbiylik qilishi va natija olib kelishi muhim.
Ekspert fikricha, "Zenit" jamoasi mavsum boshida biroz qiynalishi mumkin, biroq keyinchalik o‘zining an’anaviy kuchli darajasiga qaytadi. Ma’lumot uchun, o‘tgan mavsumda Sankt-Peterburg klubi Rossiya chempionatida ikkinchi o‘rinni egallagan edi.
Bungacha esa Semak boshchiligida jamoa ketma-ket olti marta chempionlikni qo‘lga kiritgan. Yangi mavsum Rossiya Premyer-ligasida "Zenit" uchta o‘yindan so‘ng besh ochko to‘pladi.
Jamoaning natijalari bo‘yicha mutaxassislar turli fikrlarni bildirmoqda. Biroq ko‘pchilik Semakning tajribasiga va jamoaning kuchli o‘yiniga ishonch bildiradi.

Черышев: Семак должен долго работать в "Зените"
Российский футбольный специалист Дмитрий Черышев высказал свое мнение о деятельности главного тренера команды Санкт-Петербурга "Зенит" Сергея Семака. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что Семак выполняет свою работу очень хорошо. По словам Черышева, важно, чтобы Семак как можно дольше работал тренером и приносил результаты.
По мнению эксперта, команда "Зенит" может немного испытывать трудности в начале сезона, но затем вернется к своему традиционному сильному уровню. Для справки, в прошлом сезоне клуб из Санкт-Петербурга занял второе место в чемпионате России.
До этого под руководством Семака команда подряд шесть раз становилась чемпионом. В новом сезоне в Российской Премьер-Лиге "Зенит" набрал пять очков после трех игр.
По результатам команды специалисты высказывают различные мнения. Однако большинство доверяет опыту Семака и сильной игре команды.