Radchenko: Dinamoning yangi mavsum starti sust bo‘ldi
Premyer-liganing dastlabki uch turida jamoa quyidagi natijalarni ko‘rsatdi: "Baltika" bilan durang (1:1), "Rostov" ustidan g‘alaba (1:0) va "Krasnodar"ga qarshi mag‘lubiyat (0:1). Radchenkoning so‘zlariga ko‘ra, "Dinamo" Karpin boshchiligida mavsumni unchalik yorqin boshlamadi.
Uning fikricha, Valeriy Georgievich hozircha jamoa o‘yinini shakllantirish jarayonida. Hali hammasi yaxshi chiqmayapti, shuningdek, tarkibda jarohat olgan futbolchilar ham ko‘p.
Keyingi turda Rossiya chempionatida "Dinamo" safarda "Sochi" jamoasiga qarshi bahs olib boradi. Uchrashuv yakshanba kuni, 10-avgust kuni bo‘lib o‘tadi va boshlanishi Moskva vaqti bilan soat 18:00 ga belgilangan.
Muxlislar navbatdagi o‘yinda jamoaning qanday natija ko‘rsatishini kutmoqda. Bugungi kunda "Dinamo"ning asosiy maqsadi o‘yin sifatini yaxshilash va ochkolar jamg‘arishdan iborat.

Радченко: Старт нового сезона Динамо был слабым
Бывший футболист сборной России Дмитрий Радченко оценил участие команды "Динамо" в новом сезоне под руководством Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первых трех турах Премьер-лиги команда показала следующие результаты: ничья с "Балтикой" (1:1), победа над "Ростовом" (1:0) и поражение от "Краснодара" (0:1). По словам Радченко, "Динамо" под руководством Карпина не очень ярко начало сезон.
По его мнению, Валерий Георгиевич пока находится в процессе формирования игры команды. Пока не все получается, также в составе много травмированных игроков.
В следующем туре "Динамо" в чемпионате России на выезде сыграет с командой "Сочи". Матч состоится в воскресенье, 10 августа, и начнется в 18:00 по московскому времени.
Болельщики ждут, какой результат покажет команда в следующей игре. На сегодняшний день основной целью "Динамо" является улучшение качества игры и накопление очков.