“Inter Mayami” futbol jamoasining bosh murabbiyi Xaver Maskerano yaqinda Lionel Messining olgan jarohati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, 38 yoshli futbolchi Ligalar kubogi doirasida “Nekaksa” jamoasiga qarshi o‘yinda jarohat olgan. Hozircha tajribali hujumchining qancha muddat maydonga chiqa olmasligi ma'lum qilinmagan.
Biroq murabbiyning ta'kidlashicha, Messining jarohati jiddiy emas va bu yaxshi xabar hisoblanadi. Shunga qaramay, u bo‘lajak uchrashuvda maydonga tusha olmaydi.
Maskeranoning aytishicha, Messi kichik jarohat olgan va uni tiklanishi ko‘p vaqt talab qilmaydi. Bu futbolchi va uning muxlislari uchun ijobiy yangilik bo‘ldi.
Eslatib o‘tamiz, “Inter Mayami” navbatdagi o‘yinini Meksikaning “Pumas” jamoasiga qarshi o‘tkazadi. Uchrashuv Ligalar kubogi uchinchi turi doirasida kechadi.
O‘yin Toshkent vaqti bilan tonggi soat 04:30 da boshlanishi rejalashtirilgan. Klub vakillari Messining sog‘lig‘i tez orada tiklanishiga umid bildirmoqda.

Маскерано: Травма Месси не серьезная, он быстро поправится
Главный тренер футбольной команды "Интер Майами" Хавьер Маскерано недавно высказался о травме Лионеля Месси. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, 38-летний футболист получил травму в матче Кубка Лиг против команды "Некакса". Пока не сообщается, на сколько времени опытный нападающий выбыл из игры.
Однако, по словам тренера, травма Месси не серьезная, и это хорошая новость. Тем не менее, он не сможет выйти на поле в следующем матче.
Маскерано отметил, что Месси получил небольшую травму, и его восстановление не займет много времени. Это стало положительной новостью для футболиста и его поклонников.
Напомним, что "Интер Майами" проведет следующий матч против мексиканской команды "Пумас". Встреча пройдет в рамках третьего тура Кубка Лиг.
Игра запланирована на 04:30 по ташкентскому времени. Представители клуба надеются на быстрое восстановление здоровья Месси.