Everton ayollar jamoasi Godison Parkda o‘ynashda davom etadi
Everton futbol klubi erkaklar jamoasi yangi Hill Dikson stadioniga ko‘chib o‘tmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu stadion 52 mingdan ortiq tomoshabinni sig‘dira oladi. Eski Godison Park stadioni esa butunlay buzib tashlanmaydi, u Everton ayollar jamoasi uchun saqlab qolinadi.
Ma’lumot uchun, Everton o‘zining tarixiy Godison Park stadionidan yuz yildan ortiq vaqt davomida foydalandi. Klub Angliya chempioni bo‘lgan so‘nggi mavsum 1987 yilga to‘g‘ri keladi.
O‘sha vaqtda Angliya Premer-ligasi hali tashkil etilmagan edi, u 1992 yildan boshlab faoliyat yurita boshlagan. Yangi Angliya chempionati mavsumi o‘z startini o‘n beshinchi avgust kuni oladi.
Hozirgi vaqtda mamlakat chempioni hisoblangan klub – Evertonning ashaddiy raqibi bo‘lgan Liverpuldir. Shuningdek, Everton jamoasining yangi stadionga ko‘chib o‘tishi klub uchun muhim o‘zgarishlardan biri bo‘lib, bu orqali ular zamonaviy sharoitlarda o‘yin o‘tkazish imkoniyatiga ega bo‘ladilar.
Barcha muxlislar yangi mavsum va yangi stadionda jamoaning ishtirokini katta qiziqish bilan kutmoqda. Godison Park esa ayollar jamoasining uy maydoni sifatida o‘z faoliyatini davom ettiradi.

Женская команда Эвертона продолжит играть на Гудисон Парк
Футбольный клуб Эвертон переводит свою мужскую команду на новый стадион Хилл Диксон. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот стадион сможет вместить более 52 тысяч зрителей. Старый стадион Гудисон Парк не будет полностью снесен, он будет сохранен для женской команды Эвертона.
Для справки, Эвертон использовал свой исторический стадион Гудисон Парк более ста лет. Последний сезон, когда клуб стал чемпионом Англии, пришелся на 1987 год.
В то время Премьер-лига Англии еще не была создана, она начала свою деятельность с 1992 года. Новый сезон чемпионата Англии начнется пятнадцатого августа.
На данный момент клуб, считающийся чемпионом страны, – это Ливерпуль, заклятый соперник Эвертона. Также переход Эвертона на новый стадион является одним из важных изменений для клуба, что позволит им проводить игры в современных условиях.
Все болельщики с большим интересом ждут участия команды в новом сезоне и на новом стадионе. Гудисон Парк же продолжит свою деятельность как домашний стадион женской команды.