Arshavin Cherchesovning
Rossiya terma jamoasi, "Zenit" va "Arsenal" klublarining sobiq futbolchisi Andrey Arshavin Sтанislav Cherchesovning "Axmat" jamoasiga bosh murabbiy etib tayinlanishini ijobiy baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, mahalliy mutaxassis tez orada Grozniy klubi bilan uch yillik shartnoma imzolaydi. Arshavin o‘z fikrida Cherchesov yuqoriroq maqomga ega jamoani boshqarishni istaganini, ammo hozircha bo‘sh o‘rinlar yo‘qligi sababli ish faoliyatidan chetda qolmaslik uchun bu taklifga rozi bo‘lganini ta’kidladi.
Shuningdek, u shartnoma shartlari va to‘lovi ham bu qarorga ta’sir qilganini bildirdi. Eslatib o‘tamiz, Cherchesovning so‘nggi ish joyi Qozog‘iston terma jamoasi bo‘lgan.
U bu lavozimni yil boshida tark etgan edi. Hozirda "Axmat" jamoasi Rossiya chempionati doirasida o‘zining dastlabki to‘rt uchrashuvida ham mag‘lubiyatga uchradi.
Jamoa turnir jadvalida o‘n uchinchi o‘rinda bormoqda. "Axmat" klubi rahbariyati yangi bosh murabbiy tayinlanishi bilan natijalar yaxshilanishiga umid qilmoqda.

Аршавин положительно оценил приход Черчесова в "Ахмат"
Бывший футболист сборной России, "Зенита" и "Арсенала" Андрей Аршавин положительно оценил назначение Станислава Черчесова главным тренером команды "Ахмат". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сообщается, что местный специалист вскоре подпишет трехлетний контракт с клубом из Грозного. Аршавин отметил, что Черчесов хотел бы управлять командой более высокого уровня, но в настоящее время, из-за отсутствия свободных мест, согласился на это предложение, чтобы не оставаться вне работы.
Он также сообщил, что условия контракта и оплата также повлияли на это решение. Напомним, что последним местом работы Черчесова была сборная Казахстана.
Он покинул эту должность в начале года. В настоящее время команда "Ахмат" потерпела поражение в своих первых четырех матчах в рамках чемпионата России.
Команда занимает тринадцатое место в турнирной таблице. Руководство клуба "Ахмат" надеется, что назначение нового главного тренера приведет к улучшению результатов.