Jon Stouns: Uchinchilik Manchester Siti uchun yaramaydi
Manchester Siti markaziy himoyachisi Jon Stouns yangi mavsumdan kutayotgan umidlari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Manchester Siti o‘tgan mavsumda o‘z oldiga qo‘yilgan maqsadlarga erisha olmadi va faqat turnir so‘ngida Premer-ligada uchinchi o‘rinni egallashga muvaffaq bo‘ldi. Kubok bahslarida ham, Chempionlar ligasida ham Xosep Gvardiola jamoasi kutilgan natijalarni ko‘rsata olmadi.
Jon Stounsning aytishicha, o‘tgan mavsum avvalgi yillardagi yutuqlarning naqadar muhimligini yana bir bor ko‘rsatib berdi. U ilgari erishilgan natijalardan faxrlanishini, biroq o‘tgan yilgi muvaffaqiyatsizlikdan afsusda ekanini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, uchinchi o‘rin ular uchun yaxshi natija emas va bunday holatni qayta takrorlashni istashmaydi. Jamoa o‘z o‘yinini yaxshilashi, avvalgi kuchli natijalarni qaytarishi va yana g‘alabaga intilishi lozim.

Джон Стоунс: Третье место не подходит Манчестер Сити
Центральный защитник Манчестер Сити Джон Стоунс поделился своими мыслями о надеждах на новый сезон. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Манчестер Сити не смог достичь поставленных целей в прошлом сезоне и лишь в конце турнира занял третье место в Премьер-лиге. Ни в кубковых соревнованиях, ни в Лиге чемпионов команда Хосепа Гвардиолы не смогла показать ожидаемые результаты.
По словам Джона Стоунса, прошлый сезон еще раз продемонстрировал, насколько важны достижения предыдущих лет. Он отметил, что гордится ранее достигнутыми результатами, но сожалеет о неудаче прошлого года.
По его словам, третье место для них не является хорошим результатом, и они не хотят повторять такую ситуацию. Команда должна улучшить свою игру, вернуть прежние сильные результаты и снова стремиться к победе.
Стоунс отметил, что перед новым сезоном в команде есть сильная мотивация и сказал, что болельщики ожидают хороших результатов. 16 августа Манчестер Сити проведет матч против команды Уулверхэмптон в первом туре нового сезона.