Melnikov: Jerson Santos hali jamoaga to‘liq moslashgani yo‘q
Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasining sobiq murabbiyi va futbolchisi Vyacheslav Melnikov jamoaning yangi braziliyalik futbolchisi Jerson Santosning dastlabki o‘yinlardagi ishtirokini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Melnikovning ta’kidlashicha, hozircha “Zenit” safida 11 nafar futbolchi maydonga chiqmoqda va Jerson ulardan biri hisoblanadi. U avvalgi mavsum oldidan jamoaga kelib, har bir o‘yinda natija ko‘rsatgan Glushenkov emas.
Jerson hozircha jamoaga moslashish jarayonida. U to‘liq moslashib ketsa ham, moslasha olmasa ham, bu vaqt ko‘rsatadi.
Jerson Santos joriy mavsumda uchta o‘yinda maydonga tushdi, biroq hali gol yoki golli uzatma bilan ajralib turmadi. Avvalroq u “Flamengo”, “Fluminense”, “Marsel”, “Roma” va “Fiorentina” klublarida to‘p surgan.
Hozircha uning “Zenit” tarkibidagi o‘yinlari natija bermagan bo‘lsa-da, mutaxassislar uning kelajakda jamoaga foyda keltirishiga umid qilmoqda. Klub muxlislari esa Jersondan yuqori natijalar kutmoqda.

Мельников: Жерсон Сантос пока полностью не адаптировался в команду
Бывший тренер и футболист петербургского "Зенита" Вячеслав Мельников оценил участие нового бразильского футболиста команды Жерсона Сантоса в первых играх. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Мельникова, в настоящее время в составе "Зенита" на поле выходит 11 футболистов, и Жерсон является одним из них. Он пришел в команду перед прошлым сезоном и показывал результат в каждой игре, в отличие от Глушенкова.
Жерсон сейчас находится в процессе адаптации к команде. Время покажет, сможет ли он полностью адаптироваться или нет.
Жерсон Сантос в текущем сезоне выходил на поле в трех играх, однако пока не выделился ни голом, ни голевой передачей. Ранее он играл в клубах "Фламенго", "Флуминенсе", "Марсель", "Рома" и "Фиорентина".
Хотя его игры в составе "Зенита" пока не принесли результата, специалисты надеются, что в будущем он принесет пользу команде. Фанаты клуба ожидают от Жерсона высоких результатов.