“Inter” va “Atalanta” Lukman transferida kelisha olmadi
“Atalanta” futbol klubi “Inter” jamoasidan Ademola Lukmanning transferi bo‘yicha taklifni qabul qilmadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tomonlar bitim shartlari borasida kelishuvga erisha olmadi va hozirda muzokaralar vaqtincha to‘xtatilgan. Bu haqda italiyalik jurnalist Janluka Di Marstsi xabar berdi.
“Inter” klubi rahbariyati “Atalanta”ning aniq talablarini kutmoqda. Milan klubi vakillari transfer masalasida yakuniy javobni olish uchun yana o‘n kungacha kutishga tayyor.
Ma’lumotlarga ko‘ra, “Inter” Ademola Lukman uchun taxminan 45 million yevro taklif qilgan. Shuningdek, matbuotda “Inter” klubi Lukman transferi amalga oshmasa, boshqa bir necha futbolchini ham ko‘rib chiqayotgani haqida xabarlar tarqaldi.
Ular “Atalanta”ning nigeriyalik hujumchisiga o‘rinbosar sifatida boshqa nomzodlarni ham ko‘zdan kechirmoqda. O‘z navbatida, Ademola Lukman Italiya chempionatining kuchli jamoalaridan biriga o‘tishga intilmoqda va transfer amalga oshishiga umid qilmoqda.
U o‘zining yangi klubga o‘tishini istayotgani haqida ma’lum qilgan. Muzokaralar davomida tomonlar o‘z pozitsiyalarida qat’iy turibdi.

“Интер” и “Аталанта” не смогли договориться по трансферу Лукмана
Футбольный клуб “Аталанта” не принял предложение о трансфере Адемолы Лукмана от команды “Интер”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Стороны не смогли достичь соглашения по условиям сделки, и в настоящее время переговоры временно приостановлены. Об этом сообщил итальянский журналист Джанлука Ди Марцио.
Руководство клуба “Интер” ожидает конкретных требований от “Аталанты”. Представители миланского клуба готовы ждать еще десять дней, чтобы получить окончательный ответ по вопросу трансфера.
Согласно информации, “Интер” предложил за Адемолу Лукмана примерно 45 миллионов евро. Также в прессе появились сообщения о том, что клуб “Интер” рассматривает других футболистов на случай, если трансфер Лукмана не состоится.
Они также рассматривают других кандидатов в качестве замены для нигерийского нападающего “Аталанты”. В свою очередь, Адемола Лукман стремится перейти в один из сильнейших клубов Италии и надеется на осуществление трансфера.
Он заявил о своем желании перейти в новый клуб. В ходе переговоров стороны остаются твердыми в своих позициях.