«Yuventus» hujumchisi Dushan Vlahovich kelajakda qaysi jamoada o‘ynashni xohlashini allaqachon aniqlab olgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
25 yoshli futbolchi Turkiya yoki Saudiya Arabistoniga ko‘chib o‘tishga qiziqmayapti. Angliya klublari ham unga jiddiy qiziqish uyg‘otgani yo‘q.
Italiya nashrlarining yozishicha, serbiyalik futbolchi faoliyatini «Milan» klubida davom ettirishni afzal biladi. «Milan» rahbariyati Vlahovichni tarkibga qo‘shish uchun harakat qilmoqda, biroq tomonlar o‘rtasida kelishuv hali erishilmagan.
Muzokaralar oson kechmasligi kutilmoqda. «Yuventus» jamoasi bu yozda Dushan Vlahovich bilan xayrlashmoqchi, sababi uning amaldagi shartnomasi kelasi yilning o‘rtalarida yakunlanadi.
2024/2025 yilgi mavsumda Vlahovich 44 ta o‘yinda maydonga tushib, 17 ta gol va 5 ta golli uzatmani amalga oshirdi. Bu natijalar uning yuqori darajadagi hujumchi ekanini yana bir bor tasdiqlaydi.
Hozircha futbolchining kelajagi borasida aniq qaror qabul qilinmagan, ammo uning «Milan» klubiga o‘tish ehtimoli yuqori baholanmoqda. Muzokaralar davom etmoqda va kelasi haftalarda bu borada yangiliklar kutish mumkin.

Душан Влахович хочет продолжить свою карьеру в «Милане»
Нападающий «Ювентуса» Душан Влахович уже определился, в какой команде он хочет играть в будущем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
25-летний футболист не проявляет интереса к переезду в Турцию или Саудовскую Аравию. Английские клубы также не вызвали у него серьезного интереса.
Итальянские издания сообщают, что сербский футболист предпочитает продолжить карьеру в клубе «Милан». Руководство «Милана» пытается включить Влаховича в состав, однако соглашение между сторонами пока не достигнуто.
Переговоры, как ожидается, не будут легкими. Команда «Ювентус» хочет расстаться с Душаном Влаховичем этим летом, так как его действующий контракт истекает в середине следующего года.
В сезоне 2024/2025 Влахович провел 44 матча, забил 17 голов и сделал 5 голевых передач. Эти результаты еще раз подтверждают, что он нападающий высокого уровня.
Пока что не принято четкое решение о будущем футболиста, однако вероятность его перехода в клуб «Милан» оценивается высоко. Переговоры продолжаются, и в ближайшие недели можно ожидать новостей по этому поводу.