“Manchester Siti” markaziy himoyachisi Jon Stouns klubdan ketishi mumkinligi haqidagi xabarlarga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Angliyalik futbolchi jamoa tarkibini yoshartirish maqsadida klub tark etishi mumkin bo‘lgan futbolchilar ro‘yxatida tilga olingan. Biroq hozircha bu borada aniq takliflar yoki rasmiy muzokaralar haqida ma’lumot berilmagan.
Jon Stouns bu borada quyidagilarni aytdi: “Menga bu haqda gapirishadi, lekin men bunday narsadan bexabarman. Bu gaplar kulgili tuyuladi, lekin nima uchun shunday mish-mishlar tarqalayotganini tushunaman.
Bu yerda sharhlashga arzirli holat yo‘q. ‘Manchester Siti’da o‘ynashdan mamnunman, hech qanday muzokaralar olib borilmayapti.
Men bu yerda o‘ynash, kurashish va imkon qadar sovrinlar yutish uchunman”, – deydi 31 yoshli futbolchi. Ma’lumot uchun, Jon Stounsning “Manchester Siti” klubi bilan amaldagi shartnomasi kelasi yilning o‘rtalarida yakuniga yetadi.

Джон Стоунс ответил на слухи о своем уходе из "Манчестер Сити"
Центральный защитник «Манчестер Сити» Джон Стоунс прокомментировал слухи о возможном уходе из клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Английский футболист был упомянут в списке игроков, которые могут покинуть клуб в целях омоложения состава. Однако на данный момент не поступало никаких конкретных предложений или официальных переговоров.
Джон Стоунс сказал следующее: «Мне об этом говорят, но я не в курсе таких вещей. Эти слухи кажутся смешными, но я понимаю, почему они распространяются.
Здесь нет ничего, что стоило бы комментировать. Я доволен тем, что играю в «Манчестер Сити», никаких переговоров не ведется.
Я здесь, чтобы играть, бороться и выигрывать трофеи, насколько это возможно», – говорит 31-летний футболист. Для справки, контракт Джона Стоунса с клубом «Манчестер Сити» истекает в середине следующего года.