Roman Vega: Messi har bir argentinalik uchun faxr va namuna
Argentinalik himoyachi Roman Vega joriy yil yozida Peterburgning "Zenit" jamoasiga qoʻshildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U oʻzining mashhur vatandoshi, "Inter Mayami" hujumchisi Lionel Messi haqida oʻz fikrlarini bildirdi. Roman Vega Messi haqida shunday dedi: "Messi barcha davrlarning eng yaxshi futbolchisi.
Men uning oʻyinini tirik holda koʻrdim, gʻalabalariga guvoh boʻldim. U har bir argentinalik uchun haqiqiy namunadir", – deydi futbolchining soʻzlarini "Zenit" matbuot xizmati keltiradi.
Yigirma bir yoshli himoyachi joriy transfer oynasida "Zenit" tarkibiga qoʻshildi. Roman Peterburg klubi bilan uzoq muddatli mehnat shartnomasi tuzdi.
Ushbu kelishuv 2030 yilning oʻrtalariga qadar moʻljallangan. Argentinalik futbolchining bozor qiymati hozirda besh million yevroga baholanmoqda.
Roman Vega "Zenit" safida oʻzini koʻrsatish uchun harakat qilmoqda. Klub rahbariyati ham futbolchidan katta umid qilmoqda.
U "Zenit" jamoasining asosiy tarkibida oʻz oʻrnini topishga intilmoqda. Romanning fikricha, Messi nafaqat argentinaliklar, balki butun futbol olamining faxridir.

Роман Вега: Месси — гордость и пример для каждого аргентинца
Аргентинский защитник Роман Вега присоединился к петербургскому "Зениту" этим летом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он поделился своими мыслями о своем знаменитом соотечественнике, нападающем "Интер Майами" Лионеле Месси. Роман Вега сказал о Месси: "Месси — лучший футболист всех времен.
Я видел его игру вживую, был свидетелем его побед. Он является настоящим примером для каждого аргентинца", — приводит слова футболиста пресс-служба "Зенита".
Двадцатидвухлетний защитник присоединился к "Зениту" в текущем трансферном окне. Роман подписал долгосрочный трудовой контракт с петербургским клубом.
Это соглашение рассчитано до середины 2030 года. Рыночная стоимость аргентинского футболиста в настоящее время оценивается в пять миллионов евро.
Роман Вега стремится проявить себя в составе "Зенита". Руководство клуба также возлагает на футболиста большие надежды.
Он стремится занять свое место в основном составе команды "Зенит". По мнению Романа, Месси — это гордость не только аргентинцев, но и всего футбольного мира.