Portugaliya terma jamoasi va "Milan" klubi hujumkor yarim himoyachisi Rafael Leau Angliya chempionatida faoliyatini davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Xabarlarga ko‘ra, "Tottenxem" klubi ushbu futbolchini o‘z safiga qo‘shib olishga qiziqmoqda. Ma’lumotlarga qaraganda, 26 yoshli portugaliyalik futbolchining transfer narxi 70 million yevroga baholanmoqda.
Rafael Leau "Milan" klubi bilan tuzgan shartnomaga ko‘ra, 2028 yilning iyun oyi oxirigacha ushbu jamoada to‘p surishi kerak. O‘tgan mavsumda Rafael Leau Italiya A Seriyasida 34ta o‘yinda maydonga tushdi.
U mazkur uchrashuvlarda 8ta gol urdi hamda 8ta golga assistentlik qildi. Shu bilan birga, futbolchining o‘yinidagi barqarorlik va samaradorlik ko‘plab klublarning e’tiborini tortmoqda.
"Tottenxem" ham Rafael Leauning tajribasi va mahoratini yuqori baholamoqda. Hozircha rasmiy taklif kelib tushgani haqida ma’lumot yo‘q, biroq kelgusi transfer oynasida futbolchining faoliyati bilan bog‘liq yangiliklar kutilyapti.

Тоттенхэм проявляет интерес к трансферу Рафаэла Леау
Нападающий полузащитник сборной Португалии и клуба "Милан" Рафаэль Леау может продолжить свою карьеру в английской премьер-лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно сообщениям, клуб "Тоттенхэм" заинтересован в подписании этого футболиста. По данным, трансферная стоимость 26-летнего португальца оценивается в 70 миллионов евро.
Согласно контракту с клубом "Милан", Рафаэль Леау должен играть за эту команду до конца июня 2028 года. В прошлом сезоне Рафаэль Леау вышел на поле в 34 матчах Серии А Италии.
Он забил 8 голов и отдал 8 голевых передач в этих встречах. При этом стабильность и эффективность игры футболиста привлекают внимание многих клубов.
"Тоттенхэм" также высоко оценивает опыт и мастерство Рафаэля Леау. На данный момент информации о поступившем официальном предложении нет, однако ожидаются новости, связанные с деятельностью футболиста в следующем трансферном окне.