Anton Miranchuk jarohatdan so‘ng jamoa mashg‘ulotiga qaytdi
Rossiyalik yarim himoyachi Anton Miranchuk so‘nggi uchrashuvda, ya’ni "Sion" jamoasining "Lugano"ga qarshi o‘yinida maydonga tusha olmadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sababi, u jarohat olgan edi. Bu haqda jamoa matbuot xizmati xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Anton Miranchuk bugun, 6-avgust kuni, jamoaning mashg‘ulotida ishtirok etdi. Bu uning sog‘lig‘i tiklanayotganidan dalolat beradi.
Keyingi turda "Sion" safarda "Yang Boyz" jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu uchrashuv Shveytsariya chempionati doirasida 10-avgust, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi.
Eslatib o‘tamiz, Anton Miranchuk o‘tgan yil sentabr oyida "Sion" jamoasiga qo‘shilgan. Uning klub bilan tuzgan mehnat shartnomasi 2026-yil iyun oyining oxirigacha amal qiladi.
Transfer bahosi esa 2,5 million yevroga teng. Shu tariqa, Miranchuk jamoaning asosiy futbolchilaridan biri sifatida ko‘rilmoqda va undan kelgusi o‘yinlarda ham yuqori natijalar kutilyapti.

Антон Миранчук вернулся к тренировкам команды после травмы
Российский полузащитник Антон Миранчук не смог выйти на поле в последнем матче, а именно в игре команды "Сион" против "Лугано". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Причина в том, что он получил травму. Об этом сообщила пресс-служба команды.
По данным, Антон Миранчук сегодня, 6 августа, принял участие в тренировке команды. Это свидетельствует о том, что его здоровье восстанавливается.
В следующем туре "Сион" на выезде сыграет против команды "Янг Бойз". Этот матч пройдет в рамках чемпионата Швейцарии 10 августа, в воскресенье.
Напомним, что Антон Миранчук присоединился к команде "Сион" в сентябре прошлого года. Его трудовой контракт с клубом действует до конца июня 2026 года.
Стоимость трансфера составила 2,5 миллиона евро. Таким образом, Миранчук рассматривается как один из ключевых игроков команды, и от него ожидаются высокие результаты в предстоящих матчах.