U Grozniy shahri vakili bo‘lgan "Axmat" jamoasiga rahbarlik qiladi. Moskvaning "Lokomotiv" klubi sobiq bosh murabbiyi Yuriy Syomin ushbu tayinlov haqida o‘z fikrini bildirdi.
Yuriy Syominga ko‘ra, bu o‘zgarish natijasida liga va "Axmat" jamoasining o‘yini yaxshilanadi. U Cherchesovning kelishi bilan futbolchilar yanada faol, yorqin va samarali o‘ynashini, o‘z ustida ko‘proq ishlashini ta’kidladi.
Uning fikricha, yaxshi murabbiy nafaqat jamoaga, balki butun liga uchun foydalidir. Eslatib o‘tamiz, Cherchesovning so‘nggi ish joyi Qozog‘iston milliy terma jamoasi edi.
U 2024 yil kuzida Millatlar ligasida muvaffaqiyatsiz natija ko‘rsatgani uchun lavozimidan ozod etilgan edi. "Axmat" jamoasi esa yangi mavsumda omadsiz boshlanganidan so‘ng, oldingi bosh murabbiy Aleksandr Storojuk bilan hamkorlikni to‘xtatishga qaror qilgan.
Klub ketma-ket to‘rtta uchrashuvda mag‘lubiyatga uchragan. Shu sabab, jamoa boshqaruvida o‘zgarish bo‘ldi va endi Cherchesovdan yuqori natijalar kutilmoqda.

Сёмин: Черчесов “Ахмату” польза, лига укрепится
Опытный тренер Станислав Черчесов в среду был назначен главным тренером команды Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он будет руководить командой "Ахмат", представляющей город Грозный. Бывший главный тренер московского "Локомотива" Юрий Сёмин высказал свое мнение о данном назначении.
По словам Юрия Сёмина, в результате этого изменения игра лиги и команды "Ахмат" улучшится. Он отметил, что с приходом Черчесова футболисты будут играть более активно, ярко и эффективно, а также больше работать над собой.
По его мнению, хороший тренер полезен не только для команды, но и для всей лиги. Напомним, что последним местом работы Черчесова была национальная сборная Казахстана.
Он был освобожден от должности после того, как показал неудачный результат в Лиге наций осенью 2024 года. Команда "Ахмат", после неудачного старта нового сезона, также решила прекратить сотрудничество с предыдущим главным тренером Александром Сторожуком.
Клуб потерпел четыре подряд поражения. По этой причине в управлении командой произошли изменения, и теперь от Черчесова ожидаются высокие результаты.