Zakriyev: Cherchesov “Axmat” uchun muhim imkoniyat deb baholandi
Grozniy shahrining “Axmat” futbol klubi prezidenti Yakub Zakriyev klub bosh murabbiyligiga Stanislav Cherchesov tayinlangani yuzasidan o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Zakriyevning aytishicha, klub rahbariyati va yangi murabbiy o‘rtasida kelishuvga erishilgani va Cherchesov “Axmat” jamoasiga bosh murabbiy sifatida qo‘shilgani klub uchun muhim voqea hisoblanadi. Uning ta’kidlashicha, hozirgi eng asosiy vazifa murabbiylar shtabi va futbolchilar oldida turgan asosiy masala – imkon qadar ko‘proq ochko to‘plashdir.
Hozircha atigi uchta tur o‘tkazildi va jamoaning natijasini yaxshilash imkoniyati bor. Zakriyev so‘zlariga ko‘ra, jamoa keyingi o‘yinlarda vaziyatni ijobiy tomonga o‘zgartira oladi.
Zakriyev mavsum yakunida “Axmat” klubi turnir jadvalining yuqori qismida bo‘lishini kutayotganini bildirdi. Buning uchun jamoada tajribali murabbiylar shtabi, jipslashgan futbolchilar va klubda barqarorlik mavjud.
Shu omillar “Axmat”ga yaxshi natijalar uchun zamin yaratadi. Ma’lumot uchun, avvalgi bosh murabbiy Aleksandr Storojuk boshchiligida “Axmat” ketma-ket to‘rt rasmiy o‘yinda mag‘lubiyatga uchragan edi.
Ushbu o‘yinlarda jamoa umumiy hisobda 2:7 hisobida yutqazgan. Stanislav Cherchesov avval ham 2011-2013 yillar davomida “Axmat” klubida murabbiylik qilgan.

Закриев: Черчесов оценил это как важную возможность для "Ахмата"
Президент футбольного клуба "Ахмат" из Грозного Якуб Закриев высказал свое мнение по поводу назначения Станислава Черчесова главным тренером клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Закриева, достижение соглашения между руководством клуба и новым тренером, а также присоединение Черчесова к команде "Ахмат" в качестве главного тренера является важным событием для клуба. Он подчеркнул, что сейчас главная задача, стоящая перед тренерским штабом и игроками, — это собрать как можно больше очков.
Пока прошло всего три тура, и у команды есть возможность улучшить свои результаты. По словам Закриева, команда сможет изменить ситуацию в положительную сторону в следующих играх.
Закриев отметил, что в конце сезона он ожидает, что клуб "Ахмат" будет находиться в верхней части турнирной таблицы. Для этого в команде есть опытный тренерский штаб, сплоченные игроки и стабильность в клубе.
Эти факторы создают основу для хороших результатов "Ахмата". Для справки, под руководством предыдущего главного тренера Александра Сторожука "Ахмат" потерпел поражение в четырех официальных матчах подряд.
В этих играх команда в общей сложности проиграла со счетом 2:7. Станислав Черчесов ранее также тренировал клуб "Ахмат" в период с 2011 по 2013 год.