Marsel ikki qanot hujumchisi transferini ko‘rib chiqmoqda
Marsel futbol klubi yangi qanot hujumchisini izlash ishlarini davom ettirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Fransiyaning ushbu klubi hozirda ikki asosiy nomzod ustida to‘xtalmoqda. Bu haqda mahalliy ommaviy axborot vositalari xabar bermoqda.
Birinchi nomzod 26 yoshli Kosovo terma jamoasi a’zosi Edon Zhegrova hisoblanadi. U hozirda Fransiyaning “Lill” klubida to‘p suradi.
O‘tgan mavsumda Zhegrova 21 ta o‘yinda 8 ta gol urgan va 2 ta golli uzatma amalga oshirgan. Biroq, u Yevropa Ittifoqi tarkibiga kiruvchi davlat fuqarosi bo‘lmagani sababli, Marsel klubiga futbolchining maqomi bilan bog‘liq ayrim masalalarni hal qilishga to‘g‘ri keladi.
Hozircha klub va futbolchi o‘rtasida faqat dastlabki suhbatlar bo‘lib o‘tgan. Mutaxassislarning baholashicha, Zhegrovaning transfer narxi 25 million yevroga teng.
Ikkinchi nomzod esa Germaniyaning “Bayer” klubida o‘ynayotgan A’min Adli hisoblanadi. U o‘tgan mavsumda 28 ta uchrashuvda maydonga tushib, 2 ta gol urgan va 2 ta golli pas bergan.
25 yoshli marokashlik futbolchi ilgari ham Marsel jamoasiga o‘tish imkoniyatiga ega bo‘lgan. Adlining o‘zi ham to‘rt yil davomida bir klubda o‘ynagach, yangi muhitda o‘zini sinab ko‘rish istagini bildirgan.
Uning transfer qiymati 18 million yevroga baholanmoqda. Marsel klubi hozircha ushbu ikki futbolchi variantini ko‘rib chiqmoqda va yakuniy qaror hali qabul qilinmagan.

Марсель рассматривает трансферы двух нападающих с крыльями
Футбольный клуб Марсель продолжает поиски нового флангового нападающего. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот французский клуб в настоящее время сосредоточен на двух основных кандидатах. Об этом сообщают местные средства массовой информации.
Первый кандидат — 26-летний игрок сборной Косово Эдон Жегрова. В настоящее время он выступает за французский клуб «Лилль».
В прошлом сезоне Жегрова забил 8 голов и сделал 2 голевые передачи в 21 матче. Однако, поскольку он не является гражданином страны, входящей в Европейский Союз, клубу Марсель придется решить некоторые вопросы, связанные со статусом игрока.
Пока между клубом и игроком прошли только предварительные переговоры. По оценкам экспертов, стоимость трансфера Жегровы составляет 25 миллионов евро.
Второй кандидат — А’мин Адли, который играет за немецкий клуб «Байер». В прошлом сезоне он выходил на поле в 28 матчах, забил 2 гола и сделал 2 голевые передачи.
25-летний марокканский футболист ранее также имел возможность перейти в команду Марсель. Сам Адли выразил желание попробовать себя в новой среде после четырех лет игры в одном клубе.
Его трансферная стоимость оценивается в 18 миллионов евро. Клуб Марсель в настоящее время рассматривает эти два варианта футболистов, и окончательное решение еще не принято.