Slishkovich: "Orenburg" o‘z o‘yin uslubini takomillashtiradi
"Orenburg" futbol jamoasining bosh murabbiyi Vladimir Slishkovich mahalliy jurnalistlar bilan suhbatda Rossiya chempionati to‘rtinchi turi doirasida "Krasnodar"ga qarshi bo‘lib o‘tadigan uy uchrashuvi oldidan o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, hozirgi vaqtda jamoada tajriba o‘tkazish yoki yangiliklarni sinab ko‘rish uchun na vaqt, na imkoniyat bor. Shu bois, "Orenburg" futbolchilari o‘z o‘yin uslubini takomillashtirish va o‘zlariga xos futbolni namoyish etish ustida ishlashda davom etadilar.
Murabbiy yakshanba kuni o‘tkaziladigan uchrashuvda hamma narsa reja asosida amalga oshishiga umid bildirdi. "Orenburg" va "Krasnodar" uchrashuvi 10-avgust kuni o‘tkazilishi rejalashtirilgan bo‘lib, bellashuv Moskva vaqti bilan soat 15:30 da boshlanadi.
Hozirgi kunda Slishkovich boshchiligidagi "Orenburg" jamoasi uchta turdan so‘ng turnir jadvalida 12-o‘rinda bormoqda. "Krasnodar" esa beshinchi pog‘onani egallab turibdi.
Ushbu o‘yin har ikki jamoa uchun ham muhim ahamiyat kasb etadi, chunki ular yuqori natijaga erishish uchun maydonga chiqadilar.

Слишкович: "Оренбург" будет совершенствовать свой стиль игры
Главный тренер футбольной команды "Оренбург" Владимир Слишкович в интервью местным журналистам высказал свои мысли перед домашним матчем против "Краснодара" в рамках четвертого тура чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в настоящее время в команде нет ни времени, ни возможности для экспериментов или испытания новшеств. Поэтому футболисты "Оренбурга" продолжат работать над улучшением своего стиля игры и демонстрацией своего уникального футбола.
Тренер выразил надежду, что в воскресном матче все пройдет по плану. Матч "Оренбург" - "Краснодар" запланирован на 10 августа и начнется в 15:30 по московскому времени.
В настоящее время команда "Оренбург" под руководством Слишковича занимает 12-е место в турнирной таблице после трех туров. "Краснодар" же находится на пятой позиции.
Эта игра имеет важное значение для обеих команд, так как они выйдут на поле с целью добиться высокого результата.