"Ural" jamoasining yarim himoyachisi Yevgeniy Xarin uning ushbu klubga o‘tishiga yordam bergan inson haqida so‘z yuritdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Xarinning aytishicha, u uchun asosiy omil "Ural" jamoasiga bosh murabbiy etib Miroslav Yuryevich Romashchenko tayinlangani bo‘lgan. U murabbiyning talablarini yaxshi bilishini ta’kidladi.
Shuningdek, Xarin klub darajasi, shahar qulayligi va stadionning tabiiy maydonga ega ekani ham muhim omillar bo‘lganini aytdi. Hozirda "Ural" PARI Ligasi doirasida o‘tkazilgan uch tur natijasiga ko‘ra, to‘qqiz ochko bilan birinchi o‘rinda bormoqda.
Ekaterinburg jamoasi ushbu natija bilan Voronejning "Fakel" klubi bilan birga peshqadamlikni bo‘lishib turibdi. Ma’lumot uchun, Miroslav Romashchenko bundan oldin Stanislav Cherchesovning yordamchisi bo‘lib ishlagan.
Joriy yil yozida Oleg Shatov klubdan ketganidan so‘ng, Romashchenko "Ural" jamoasining bosh murabbiyi etib tayinlandi. Shu tariqa, yangi murabbiy klubga yangi o‘yinchilar jalb etishda ham muhim rol o‘ynamoqda.

Харин сказал, что причиной его приезда в "Урал" стал тренер Ромашченко
Полузащитник команды "Урал" Евгений Харин рассказал о человеке, который помог ему перейти в этот клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Харина, основным фактором стало назначение главным тренером команды "Урал" Мирослава Юрьевича Ромашченко. Он отметил, что хорошо знает требования тренера.
Также Харин сказал, что важными факторами были уровень клуба, удобство города и наличие естественного поля на стадионе. В настоящее время "Урал" занимает первое место с девятью очками по итогам трех туров, проведенных в рамках PARI Лиги.
Екатеринбургская команда делит первое место с клубом "Факел" из Воронежа. Для справки, Мирослав Ромашченко ранее работал помощником Станислава Черчесова.
Этим летом, после ухода Олега Шатова из клуба, Ромашченко был назначен главным тренером команды "Урал". Таким образом, новый тренер также играет важную роль в привлечении новых игроков в клуб.