Marichal: Dinamo chempionlik uchun kurashni davom ettiradi
“Dinamo” futbolchisi Nikolas Marichal Moskva jamoasining joriy mavsumdagi natijalari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, hozirgi paytda maydondagi o‘yin va erishilgan natijalar mukammal emas. Shunga qaramay, jamoa oldiga qo‘yilgan maqsadlarga erishish uchun tinimsiz mehnat qilish va o‘z kuchiga ishonish lozim.
Marichalning so‘zlariga ko‘ra, agar jamoa harakatda davom etsa va o‘z o‘yinini yaxshilasa, kelajakda ko‘proq ochko to‘plab, chempionlik uchun kurashishda davom etadi degan umid bor. Moskvaning “Dinamo” jamoasi Rossiya chempionatining yangi mavsumini yangi bosh murabbiy Valeriy Karpin boshchiligida boshladi.
Musobaqaning dastlabki uchrashuvida “Dinamo” “Baltika” jamoasiga qarshi o‘ynab, durang natija qayd etdi. Ikkinchi turda “Dinamo” “Rostov” ustidan kichik hisobda g‘alaba qozondi, biroq uchinchi turda “Krasnodar” jamoasiga imkoniyatni boy berdi.
Navbatdagi, to‘rtinchi turda poytaxt jamoasi Sochi shahriga safar qilib, u yerda “Sochi” jamoasiga qarshi bahs olib boradi. Ushbu uchrashuv 10-avgust kuni bo‘lib o‘tadi.

Маричал: Динамо продолжит борьбу за чемпионство
Игрок "Динамо" Николас Маричал высказал свое мнение о результатах московской команды в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в настоящее время игра на поле и достигнутые результаты не идеальны. Тем не менее, необходимо неустанно трудиться и верить в свои силы для достижения поставленных целей.
По словам Маричала, если команда продолжит действовать и улучшит свою игру, есть надежда, что в будущем она наберет больше очков и продолжит борьбу за чемпионство. Московское "Динамо" начало новый сезон чемпионата России под руководством нового главного тренера Валерия Карпина.
В первом матче турнира "Динамо" сыграло вничью с командой "Балтика". Во втором туре "Динамо" одержало небольшую победу над "Ростовом", но в третьем туре упустило возможность против "Краснодара".
В следующем, четвертом туре столичная команда отправится в город Сочи, где встретится с командой "Сочи". Этот матч состоится 10 августа.