Polesye Paksh ustidan yirik hisobda g‘alaba qozondi
Konferensiyalar ligasining uchinchi saralash bosqichi doirasida o‘tkazilgan uchrashuvda Polesye jamoasi o‘z maydonida Vengriyaning Paksh klubiga qarshi bahs olib bordi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalgi bosqichda Andorra jamoasiga qarshi o‘yinda qiyinchiliklarga duch kelgan Polesye bu safar ancha ishonchli o‘yin ko‘rsatdi. Uchrashuvning birinchi bo‘limida hisob 41-daqiqada ochildi.
Boris Krushinskiy raqib himoyasini yorib o‘tib, to‘pni Aleksandr Andriyevskiyga uzatdi va u darvoza tomon aniq zarba berdi. Oradan ko‘p o‘tmay, o‘ng qanotdan jarima zarbasi oshirildi va Danil Beskorovayniy bosh bilan to‘pni darvozaga yo‘lladi.
Shu tariqa, birinchi bo‘lim yakunida hisob 2:0 bo‘ldi. Ikkinchi bo‘limda Polesye ustunligini oshirdi.
59-daqiqada Bogdan Lednyovning kuchli zarbasi natijasida hisob 3:0 ga yetdi. O‘yin so‘ngida Paksh jamoasi o‘z obro‘sini saqlab qolish uchun harakat qildi va Balint Vechei tomonidan gol urildi, biroq bu gol VAR tizimi tomonidan bekor qilindi.
Natijada, Polesye jamoasi 3:0 hisobida ishonchli g‘alabaga erishdi va keyingi bosqichga yo‘l oldi. Uchrashuv Tatra stadionida bo‘lib o‘tdi va har ikki jamoa asosiy tarkibdan tashqari zaxira futbolchilarini ham maydonga tushirdi.

Полесье одержал крупную победу над Пакшем
В рамках третьего квалификационного раунда Лиги конференций команда Полесье провела матч на своем поле против венгерского клуба Пакш. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На предыдущем этапе, в игре против команды Андорры, Полесье столкнулось с трудностями, но на этот раз показало гораздо более уверенную игру. В первом тайме счет был открыт на 41-й минуте.
Борис Крушинский, прорвавшись через защиту соперника, передал мяч Александру Андриевскому, который точно ударил по воротам. Вскоре после этого с правого фланга был назначен штрафной удар, и Данил Бескоровайный головой отправил мяч в ворота.
Таким образом, на перерыве счет составил 2:0. Во втором тайме Полесье увеличило свое преимущество.
На 59-й минуте после мощного удара Богдана Леднева счет стал 3:0. В конце игры команда Пакш пыталась сохранить свою репутацию, и Балинт Вечеи забил гол, однако этот гол был отменен системой VAR.
В результате команда Полесье уверенно одержала победу со счетом 3:0 и вышла в следующий раунд. Матч прошел на стадионе Татра, и обе команды также выпустили запасных игроков на поле.