Kapello: Leauda intizom va o‘sish borasida o‘sish bor
Italiyaning “Milan” futbol klubi sobiq bosh murabbiyi Fabio Kapello yangi murabbiy Massimiliano Allegri qo‘l ostida portugaliyalik hujumchi Rafael Leau intizomliroq bo‘lishiga umid qilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kapelloning so‘zlariga ko‘ra, u bu jarayonning ijobiy belgilarini allaqachon sezmoqda. Kapello Leau haqida shunday deydi: “Rafael alohida mavzu.
Uning iste’dodiga hech kim shubha qilmaydi. Biroq u ko‘pincha o‘zini yetarlicha tartibli tutmaydi.
Men umid qilamanki, Allegri rahbarligida u yanada tartibli va barqaror o‘yin ko‘rsatadi. Dastlabki ijobiy o‘zgarishlarni men allaqachon ko‘ryapman”, – deya Kapelloning so‘zlarini italiyalik nashr La Gazzetta Dello Sport keltiradi.
Ma’lumot uchun, Rafael Leau 2019-yildan beri “Milan” klubi safida o‘ynab kelmoqda. U o‘zining tezkorligi va texnikasi bilan muxlislar e’tiborini qozongan.
Klub murabbiylari Leauning salohiyatidan to‘liq foydalanishga intilmoqda. Shu sababli, yangi murabbiydan futbolchining o‘yini va intizomida ijobiy o‘zgarishlar kutilmoqda.

Капелло: Леауда дисциплина и рост в области роста есть
Бывший главный тренер итальянского футбольного клуба «Милан» Фабио Капелло надеется, что португальский нападающий Рафаэль Леау станет более дисциплинированным под руководством нового тренера Массимилиано Аллегри. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Капелло, он уже замечает положительные признаки в этом процессе. Капелло говорит о Леау: «Рафаэль — отдельная тема.
В его таланте никто не сомневается. Однако он часто не проявляет достаточной дисциплины.
Я надеюсь, что под руководством Аллегри он будет играть более организованно и стабильно. Первые положительные изменения я уже вижу», — приводит слова Капелло итальянское издание La Gazzetta Dello Sport.
Для справки, Рафаэль Леау играет за клуб «Милан» с 2019 года. Он привлек внимание болельщиков своей скоростью и техникой.
Тренеры клуба стремятся полностью использовать потенциал Леау. Поэтому от нового тренера ожидаются положительные изменения в игре и дисциплине футболиста.