Rakovning ijaraga berilishi "Lokomotiv" uchun toʻgʻri qaror bo‘ldi
Valeriy Filatov, poytaxtning "Lokomotiv" klubi direktorlar kengashi aʼzosi, hujumchi Vadim Rakovning Samaradagi "Krilya Sovetov" jamoasidagi muvaffaqiyatli oʻyini haqida oʻz fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Maʼlumki, futbolchi "Krilya Sovetov" tarkibida ijara asosida harakat qilmoqda. Filatovning soʻzlariga koʻra, "Lokomotiv" Rakovni ijaraga berish orqali toʻgʻri qaror qabul qilgan.
Uning aytishicha, Vadim oʻzini yaxshi futbolchi sifatida namoyon eta boshladi. Hozirgi Rossiya oliy ligasi mavsumida Rakov Samara jamoasi safida uchta uchrashuvda ishtirok etdi.
U toʻrt marta raqib darvozasini ishgʻol qilib, bir marta golli uzatma berdi. Vadim Rakovning "Krilya Sovetov" klubi bilan tuzgan ijara shartnomasi 2025/2026 yilgi mavsum oxirigacha amal qiladi.
Shu tariqa, futbolchining jamoa safidagi oʻyinlari natijalari ijobiy baholanmoqda. Klub rahbariyati ham, mutaxassislar ham uning oʻsishi va tajriba orttirishini mamnuniyat bilan qayd etmoqda.

Аренда Ракова стала правильным решением для "Локомотива"
Валерий Филатов, член совета директоров клуба "Локомотив" столицы, высказал свое мнение о успешной игре нападающего Вадима Ракова в команде "Крылья Советов" из Самары. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что футболист выступает за "Крылья Советов" на правах аренды. По словам Филатова, "Локомотив" принял правильное решение, отдав Ракова в аренду.
Он отметил, что Вадим начал проявлять себя как хороший футболист. В текущем сезоне Российской Премьер-Лиги Раков принял участие в трех матчах за самарскую команду.
Он забил четыре гола и сделал одну голевую передачу. Арендное соглашение Вадима Ракова с клубом "Крылья Советов" будет действовать до конца сезона 2025/2026.
Таким образом, результаты игр футболиста в составе команды оцениваются положительно. Руководство клуба и специалисты с удовольствием отмечают его рост и накопление опыта.